تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۲ شهريور ساعت ۱۹:۰ بازدید: 1037      نظرات: 0      کد مطلب: 16457
افتتاح چند طرح مخابراتی در بخش مرکزی مهاباد

ضریب برخورداری از اینترنت در روستاهای مهاباد به 92 درصد رسید


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره مخابرات شهرستان مهاباد در جریان افتتاح پروژه‌های مخابراتی روستاهای بخش مرکزی، از افزایش ضریب نفوذ اینترنت در روستاهای این شهرستان به 92 درصد خبر داد.

 

با حضور مسوولان شهرستان مهاباد، دو پروژه ی مخابراتی در حوزه توسعه  Adsl خانگی و افزایش پهنای باند روستاهای حاجی خوش و قم قلعه به بهره‌برداری رسید.

سیدخضر سیدمحمدی  در این مراسم اظهار کرد: افزایش پهنای باند از 100 به هزار مگابیت در روستای "قزلقوپی" با 55 میلیون تومان هزینه و بهینه سازی مسیر انتقال دیتا در روستای "حاجی خوش" با 30 میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: توسعه 160 پورت اینترنت پرسرعت تلفن ثابت با 140  میلیون تومان هزینه در روستای "قم‌قلعه" و افزایش پهنای باند از 100 به هزار مگابیت در همین روستا با 55  میلیون تومان هزینه از دیگر طرح های مخابراتی روستایی است که با هدف ارتقا و توسعه اینترنت پرسرعت در این منطقه اجرا شده است.

سیدمحمدی با اشاره به اینکه در 2  سال گذشته در کشور اقدامات اساسی در حوزه اینترنت روستایی در مهاباد انجام شده است، گفت: هم اکنون ضریب برخورداری روستاهای مهاباد از میانگین استانی بالاتر و به حدود 92 درصد رسیده است.

رییس اداره مخابرات شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: امسال در هفته دولت چندین پروژه با اعتباری نزدیک به 500 میلون تومان در شهرستان مهاباد با هدف توسعه و ارتقای زیرساخت‌های دیتا افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد