تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۳ شهريور ساعت ۲۱:۵۱ بازدید: 1443      نظرات: 1      کد مطلب: 16462

کمبود سرم به شهرستان مهاباد رسید


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، از صبح امروز کمبود سرم صدای انتقاد برخی شهروندان را درآورده است.

تعدادی از شهروندان در تماس با هاژه از نایاب شدن سرم در داروخانه های سطح شهر انتقاد کرده‌ و خواستار رفع نیازهای بیماران شده‌اند.

دکتر بهاءالدین حسینی رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در این خصوص به خبرنگار هاژه گفت: کمبود سرم از چند روز گذشته در کشور احساس شده و این کمبود تنها مربوط شهرستان مهاباد و برخی شهرستان‌های دیگر نیست.

وی با تایید کمبود سرم در داروخانه‌های سطح شهرستان، افزود: درحال حاضر بدلیل کمبود سرم در کشور، این قلم دارو تنها برای بیمارستان‌ها و داروخانه های بیمارستانی تأمین می‌شود و کمبود آن ناشی از مدیریت در شهرستان و استان نیست.

حسینی با بیان اینکه استفاده از سرم بیشتر در موارد خاص تجویز می‌شود، تصریح کرد: تجویز و یا تزریق سرم بیشتر برای بیمارانی تجویز می‌شود که قادر به نوشیدن و یا خوردن دارو نباشند و در حین تزریق سرم، سایر داروها نیز به آن اضافه می‌شود، لذا تجویز آن برای بیماران بستری در بیمارستان ضروری‌تر است.

وی اضافه کرد: از آنجا که بیمارستان مهاباد برای پذیرش بیماران کرونایی اختصاص یافته نیازهای آن به سرم در اولویت قرار دارد ولی  کمبود خاصی که ایجاد مشکل نماید، وجود ندارد، اما نیازمند جذب و تأمین بیشتر آن هستیم، با این حال با حکم دادستانی یکی از کارخانجات سرم سازی غرب کشور که در تبریز واقع است، پس از تعمیرات، راه اندازی شده است تا بخشی از نیازهایی داروی بیمارستان ها را تأمین نماید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: تلاش‌ها برای جذب و توزیع سرم در بین داروخانه های سطح شهرستان های کشور در جریان است، اما نمی توان زمان مشخصی را با توجه به کشوری بودن مشکل، اعلام کرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کریمی ۱۴۰۰/۶/۳
باشه این خبر رو نمی توانید در کانال قرار بدین چرا برای خواندن هر پست باید به اینجا مراجعه کنیم لطفا این انتقاد رو پیگیری نمایید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد