تاريخ: ۱۴۰۰ جمعه ۵ شهريور ساعت ۱۱:۴۵ بازدید: 1401      نظرات: 0      کد مطلب: 16464
همزمان با حضور استاندار در مهاباد

تعداد 500 واحد مسکونی روستایی در آذربایجان غربی افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، همزمان با هفته دولت و حضور استاندار آذربایجان غربی در مهاباد، 500  واحد مسکونی روستایی در سطح استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید. 
محمود بدلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در مراسم افتتاح مسکن روستایی قم قلعه مهاباد که به نیابت از سایر پروژه های احداث مسکن روستایی و مقاوم سازی شده در سطح استان اظهار کرد: از ابتدای طرح احداث مساکن روستایی که از سال 84 آغاز شده، با ارائه تسهیلات بنیاد مسکن انقلاب، تعداد 87 هزار و 500 واحد مسکونی روستایی در استان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: از این تعداد، 5 هزار و 900 واحد مسکن روستایی در شهرستان مهاباد افتتاح شده و چهارصد و هفدهمین مسکن روستایی تازه احداث شده روستای قم قلعه، همزمان با سراسر استان، امروز به بهره برداری می‌رسد.
بدلی تصریح کرد: امسال، تسهیلات 100 میلیون تومانی با نرخ بهره 5 درصد و بازپرداخت 20 ساله به متقاضیان پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: برای ساخت 87 هزار و 500 واحد مسکونی روستایی استان، 4 هزار و 230 میلیارد تومان هزینه شده است.
 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ادامه اظهار کرد: از ابتدای آغاز این طرح در شهرستان مهاباد، در مجموع 293 میلیارد تومان برای احداث 5 هزار و 900 واحد مسکن روستایی شهرستان هزینه شده است.
محمود بدلی افزود: از این میزان، 210 میلیارد تومان آورده متقاضیان بوده و 83 میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات به آنها پرداخت شده است.
وی در پایان تصریح کرد: تعداد 15 هزار مسکن روستایی در شهرستان مهاباد نیاز به مقاوم سازی داشتند که با افتتاح 5 هزار و 900 واحد مسکونی در سطح شهرستان، نزدیک به 40 درصد از مساکن روستایی مقاوم سازی شده که 10 درصد از میانگین استانی بالاتر است.
 
به گزارش هاژه، صبح امروز، محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی که مدیران کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه شهرسازی و نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی وی را همراهی می‌کردند برای افتتاح پروژه‌های افتتاحی هفته دولت در سفری یک روزه به مهاباد سفر کرد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد