تاريخ: ۱۴۰۰ جمعه ۵ شهريور ساعت ۱۳:۵۴ بازدید: 1608      نظرات: 0      کد مطلب: 16465

پروژه‌های گازرسانی به 24 روستای آذربایجان غربی افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور استاندار آذربایجان غربی در روستای ترشکان مهاباد، به مناسبت هفته دولت پروژه‌های گازرسانی به 24 روستای استان آذربایجان غربی افتتاح شد.

 

صبح امروز محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی به همراه مدیران کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت گاز استان و نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی به منظور افتتاح پروژه‌های هفته دولت به شهرستان مهاباد سفر کرد.

 

در این سفر ضمن افتتاح پروژه‌های مسکن روستایی شهرستان، پروژه گازرسانی روستای ترشکان به نیابت از 3 روستای دیگر شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

علیرضا شیخی مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی در آیین افتتاح پروژه‌های گازرسانی شهرستان مهاباد اظهار کرد: همزمان با افتتاح پروژه گازرسانی روستای ترشکان مهاباد، 23 پروژه گازرسانی به روستای دیگر استان در شهرهای مهاباد، میاندوآب، چایپاره و ارومیه امروز افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی افزود: برای تکمیل این پروژه‌های 37 میلیارد تومان هزینه شده و 2 هزار و 15 خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

شیخی با بیان اینکه در هفته دولت پروژه گازرسانی به 25 واحد صنعتی آذربایجان غربی نیز با حضور استاندار افتتاح می‌شود، تصریح کرد: امروز، پروژه گازرسانی به 16 روستا با 1 هزار خانوار و 11 واحد صنعتی نیز کلنگ زنی  خواهند شد.

وی اضافه کرد: 107 روستا دیگر نیز شرف افتتاح می‌باشند و تا 2 هفته آینده همه آنها به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: با افتتاح پروژه‌هایی که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد، به متوسط کشوری رسیده‌ایم و در مجموع 95 درصد از جمعیت روستایی و شهری استان آذربایجان غربی از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

علیرضا شیخی با بیان اینکه تا سال 1392 ضریب برخورداری روستاییان استان از گاز طبیعی به 32 درصد رسیده بود، افزود: با تحولی که در بخش گازرسانی به روستاها در این چند سال صورت گرفته، تا 1 ماه آینده 82 درصد از جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی تصریح کرد: در مجموع تا 1 ماه آینده 170 روستا در استان با جمعیتی بالغ بر 7 هزار نفر از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی علت تأخیر در پروژه‌های گازرسانی مهاباد را شرایط کرونایی اعلام کرد و گفت: بدلیل شرایط کرونایی 70 درصد پرسنل فنی شهرستان مهاباد درگیر ویروس کرونا بوده‌اند.

علیرضا شیخی در پایان در خصوص پروژه های گازرسانی شهرستان مهاباد اظهار کرد: علاوه بر افتتاح 4 پروژه گازرسانی مهاباد در هفته دولت، 10 پروژه دیگر نیز در روز‌های آینده به بهره برداری می‌رسد و ضریب برخورداری از گاز طبیعی روستاهای این شهرستان از 78 درصد فعلی به بیش از 82 درصد خواهد رسید.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه افتتاح این پروژه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امسال در هفته دولت 10 پروژه با اعتباری بالغ بر 85 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر افتتاح 4 پروژه گازرسانی در هفته دولت، 10 روستای دیگر این شهرستان در روزهای آینده از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد و ضریب برخورداری روستاییان مهاباد از گاز طبیعی به 83 درصد خواهد رسید که 1 درصد از متوسط استانی بالاتر است.

محمودزاده با اشاره به تکمیل شدن پروژه گازرسانی به شهر خلیفان، تصریح کرد: درحال حاضر لوله گذاری خطوط گاز به شهر خلیفان از مسیر سقز، بطول 70 کیلومتر به اتمام رسیده  و در 1 الی 40 روز آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: با تکمیل این پروژه، 12 پروژه گازرسانی به روستاهای دیگر بخش خلیفان نیز به بهره برداری خواهند رسید و 83 درصد از جمعیت روستایی این شهرستان تحت پوشش گاز طبیعی قرار خواهند گرفت.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه  خط تغذیه پروژه‌های تعدادی از روستاهای شهرستان ازجمله دهستان منگور شرقی، گنه‌دار به آفان و محور آفان به گاگش پیمان سپاری شده اظهار کرد: پیمانکاران در این مسیرها درحال تجهیز کارگاه هستنند و تا پایان سال انتظار می‌رود بخش عمده روستاهای این شهرستان از نعمت گاز برخوردار خواهند شد و عملیات گازرسانی به 50 روستای باقی مانده نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد