تاريخ: ۱۴۰۰ جمعه ۵ شهريور ساعت ۱۴:۴۵ بازدید: 1647      نظرات: 0      کد مطلب: 16466

دانشگاه آزاد مهاباد رسما بین المللی شد


روز جمعە، ۵ شهریور سال 1400 مراسم ارتقای دانشگاه آزاد مهاباد بە واحد بین‌الملل با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی در سالن اجلاس این دانشگاه برگزار شد.


در این مراسم علاءالدین بروجردی معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد گفت: مهاباد شهری مهم با مشاهیر تاثیرگذاری مانند استاد هەژار و محمد قاضی است و لازم است مراکز علمی و پژوهشی آن ارتقا یابد. با بازدیدی کە از دانشگاه آزاد این شهر انجام شد، بە ظرفیت‌ها و تجهیزات فوق‌العادە آن پی بردە شد کە لازم است بە آن توجە داشت.


بروجردی با بیان اینکە دانشگاه آزاد یکی از بزرگترین مراکز علمی خصوصی در جهان است افزود: در تلاشیم واحدهای خارج از کشور را گسترش دادە و نسبت بە انجام کارهای لازم جهت جذب دانشجویان از خارج کشور اقدامات لازم را انجام دهیم.


معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد اظهار داشت: با توجە بە کم شدن جمعیت جوان در کشور، بە تبع آن تعداد دانشجویان نیز کاهش داشتە کە با اقدامات صورت گرفتە از سوی ریاست دانشگاه، رویە جذب دانشجو با شیب ملایم رو بە افزایش می‌باشد. یکی از اقدامات دانشگاه آزاد در این رابطە، جذب دانشجو از خارج از کشور است.


علاءالدین بروجردی در پایان گفت: هیاتی را برای رایزنی با مقامات آموزشی اقلیم بە کردستان عراق اعزام خواهیم کرد تا هماهنگی‌های لازم جهت تحصیل دانشجویان اقلیم در دانشگاه آزاد مهاباد انجام شود. تلاش خواهد شد با اقداماتی از این دست دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مهاباد بە روزهای اوج خود باز گردد.


جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی در مراسم ارتقا دانشگاه آزاد مهاباد بە واحد بین‌الملل با تشکر از مساعدت‌های برودجری اظهار داشت: فاصله درخواست ارتقا دانشگاه آزاد مهاباد بە واحد بین‌الملل تا اخذ مجوزهای لازم با تلاش و مساعدت‌های دکتر بروجردی تنها ٢٠ روز بە طول انجامید.


محمودزادە افزود: در سال‌های گذشتە ٣۵ هکتار زمین کشاورزی جهت کار پژوهشی و آموزشی بە دانشگاه آزاد مهاباد واگذار شدە کە فرصتی مناسب را جهت تحصیل و کسب علم برای دانشجویان خارجی و داخلی فراهم می‌سازد. امید است با فراهم‌ساختن امکانات سخت‌افزاری و جذب دانشجویان خارجی، دانشگاه آزاد مهاباد بە روزهای اوج خود برگردد.


محمودزادە در رابطە با تدریس زبان مادری در این دانشگاه گفت: در اواخر مجلس دهم از وزیر علوم درخواست اخذ مجوز تدریس زبان و ادبیات کوردی و آذری در دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مهاباد انجام شدە است، در این مجلس و وزارت علوم مراتب این درخواست مجددا صورت می‌گیرد.


بهمن کُرد، ریاست دانشگاه آزاد مهاباد در مراسم این مراسم اظهار داشت: برای تحقق نقشه جامع علمی کشور و تحقق سند چشم‌انداز سند ٢٠ سالە، لازم است توجهی ویژەای بە دانشگاه‌هایی کەامکانات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مناسبی دارند. انجام بگیرد. یکی از توجهاتی کە باعث توسعە پایدار منطقەای و ملی می‌شود، جذب دانشجو از خارج کشور است.


بهمن کرد با اشارە بە ظرفیت‌های دانشگاه آزاد مهاباد گفت: دانشگاه آزاد مهاباد یک دانشگاه ریشەدار، با ظرفیت‌های کمی و کیفی بالاییست کە در موضوعاتی مانند جذب دانشجو از خارج ورود پیدا کردە تا منافع ملی کشور در آن تحقق پیدا کند.


 

 
 
 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد