تاريخ: ۱۴۰۰ جمعه ۵ شهريور ساعت ۱۴:۴۷ بازدید: 1630      نظرات: 0      کد مطلب: 16467
استاندار آذربایجان غربی در مهاباد:

قرارداد احداث کارخانه ماشین سازی ارومیه امضا شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، استاندار آذربایجان غربی در رأس هیأتی از مدیران کل استان، به منظور افتتاح پروژه‌های هفته دولت به شهرستان مهاباد سفر کرد.

 

در این سفر که نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار مهاباد و جمعی از مسوولان شهرستانی و استانی محمد مهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی را همراهی می‌کردند، پروژه‌های واحدهای مقاوم‌سازی مسکن روستای در روستای قم قلعه و گازرسانی به  روستای ترشکان به نیابت از سایر پروژه‌های استان، افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

شهریاری در این سفر ضمن بازدید از منزل یکی از مددجویان بهزیستی شهرستان، قول داد توانمندسازی این خانواده روستایی را بصورت جدی پیگیری نماید.

آخرین برنامه استاندار آذربایجان غربی در مهاباد، به بازدید از پروژه کریدور بزرگراهی شمالغرب کشور در محدوده سه راه ترشکان به گوک‌تپه اختصاص یافته بود.

استاندار آذربایجان غربی در حاشیه افتتاح پروژه‌های شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امسال در هفته دولت 1 هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح و کلنگ زنی می‌شود که بخش عمده آن افتتاح و بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه معاونین استاندار در شهرهای دیگر استان پروژه‌های شهرستان‌ها را افتتاح می‌کنند، افزود: بیش از 5 هزار و 700 واحد مسکونی در سطح استان مقاوم سازی و گازرسانی به 107 روستا در شهرهای مختلف استان افتتاح خواهد شد.

محمد مهدی شهریاری از به نتیجه رسیدن تلاش‌ها برای احداث کارخانه ماشین سازی در استان خبر داد و گفت: رایزنی در خصوص راه‌اندازی کارخانه ماشین‌سازی ارومیه به نتیجه رسیده و در چند روز گذشته قراردادی با مدیرعامل سایپا و زامیاد امضا شده تا سرمایه‌گذار با سرمایه گذاری 300 میلیارد تومان زیرساخت‌های لازم را برای احداث و راه‌اندازی این کارخانه شروع کند.

وی با بیان اینکه این واحد صنعتی تولیدی نقش مهمی در اشتغالزایی در استان خواهد داشت، افزود: احداث کارخانه ماشین‌سازی استان را وارد صنعت خودروسازی می‌کند و با توجه به تغییرات تکنولوژی در سطح جهان و منطقه انتظار می‌رود خودروهایی با کیفیت و استاندارد لازم تولید و روانه بازار کند.

شهریاری اضافه کرد: احداث کارخانه اتوبوس‌سازی و مینی‌بوس سازی در استان نیز در برنامه قرار گرفته‌اند که با تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن کارخانه ماشین‌سازی ارومیه، زمینه برای راه‌اندازی آنها نیز با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌ها فراهم می‌گردد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه از احیای 250 واحد صنعتی راکد استان خبر داد و گفت:  از 550 واحد راکد صنعتی استان بیش از 250 واحد در طی 2 سال اخیر به چرخه تولید برگشته اند .

شهریاری افزود: با توجه به شرایط کشور و ممنوعیت کالاهای خارجی واحدهای تولیدی سطح کشور سوددهی قابل قبولی دارند و زیرساخت‌های لازم برای احیای برخی واحدها فراهم است.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امسال در هفته دولت 10 پروژه با اعتباری بالغ بر 85 میلیارد تومان اعتبار در مهاباد افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی با اشاره به تلاش‌ها برای به نتیجه رساندن پروژه کریدور شمالغرب کشور از حدفاصل سه راهی ترشکان به شهر گوک تپه  افزود: 3 پیمانکار در این پروژه مشغول بکار هستند و 5.5 کیلومتر از این مسیر به اتمام رسیده و 3 کیلومتر دیگر آن در دست اقدام است.

محمودزاده تصریح کرد: با تکمیل ابنیه،  4.5 کیلومتر از این کریدور در سه راهی دارلک به مهاباد نیز آماده آسفالت است که با بازدید استاندار از این پروژه‌ها انتظار می رود، اعتبار لازم برای تکمیل آنها تزریق گردد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد