تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۶ شهريور ساعت ۱۸:۹ بازدید: 1147      نظرات: 0      کد مطلب: 16475

افتتاح مدرسه 2 کلاسه عبدالله‌کورده مهاباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه  روز شنبه به مناسبت هفته‌ی دولت مراسم افتتاح مدرسه ۲ کلاسه روستای عبدالله کورده با حضور عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد و برخی دیگر از مسئولان شهرستانی در این روستا برگزار شد.

 

 

عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد در حاشیه‌ی این مراسم در گفتگو با خبرنگاران گفت: در سال های اخیر توجه‌ی ویژەای بە توسعە مناطق محروم بویژه مناطق روستایی شده است. این امر با هدف کاهش مهاجرت به شهرها و در نتیجه کاهش حاشیه نشینی و عواقب ناشی از آن صورت گرفته است. از سوی دیگر روستاها مراکز تولید هستند و با توسعه روستاها مستقیم می توان میزان تولید را افزایش داد.

 

خدرلو افزود: در حوزه افزایش فضای سرانه آموزشی مناطق روستایی نیز به تبع دیگر بخش ها اقدامات مناسبی  در دولت گذشته صورت گرفته است و امید است با توجه به نگاه ویژه دولت جدید به مناطق محروم این روند ادامه داشته باشد.

 

کریم سلیمانی رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه  در این مراسم اظهار داشت: مدرسه ۲ کلاسه‌ی روستای عبدالله کورده با مساحت ۴۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۲۲ متر مربع با مشارکت خیر محترم آقای چیا عزیز انباری و سازمان نوسازی مدارس با هزینه‌ی حدود یک میلیاردو دویست میلیون تومان احداث شده است.

 

سلیمانی در ادامه افزود: اکنون سرانه‌ی فضاهای آموزشی شهرستان مهاباد پایین تر از میانگین استانی می باشد اما بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته قرار است ۱۲۰ کلاس درس تا اوایل سال تحصیلی آینده توسط سازمان نوسازی مدارس و اداره مسکن و شهرسازی آماده تحویل شوندو سپس روند احداث ۱۲۰ کلاس دیگر نیز توسط این دو نهاد آغاز خواهد شد که با تحقق این امر میانگین سرانه فضای آموزشی مهاباد بالاتر از میانگین استانی قرار خواهد گرفت.

 
 
 
 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد