تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۸ شهريور ساعت ۱۱:۲۸ بازدید: 1241      نظرات: 0      کد مطلب: 16485

دعوت از خیرین مهاباد برای تکمیل یکی از بخش‌های تخصصی مرکز که‌وین


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس جامعه معلولین شهرستان مهاباد از خیرین و شهروندان شهرستان مهاباد برای تکمیل و توسعه فضای مرکز که‌وین مهاباد دعوت کرد.

 

یونس لاچینی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مرکز نگهداری معلولین کم توان ذهنی که‌وین به منظور افزایش ارائه خدمات به معلولان نیازمند، اقدام به توسعه فضای فیزیکی کرده اما در پایان راه با کمبود اعتبار جهت تکمیل آن روبرو شده است.

وی افزود: برای اسخت این مجموعه تاکنون بیش از 120 میلیون تومان هزینه شده و 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

لاچینی تصریح کرد: این مجموعه تازه ساخت برای معلولان و کم توانان ذهنی زیر 14 سال در حال احداث است، تا اعضای مرکز کیما و که‌وین مهاباد که از نظر فیزیکی و ذهنی توانمندتر هستند، خدمات بیشتی دریافت نمایند.

وی اضافه کرد:  قرار است در این مرکز علاوه بر ارائه خدمات مورد نیاز روزمره،  خدماتی از قبیل توان بخشی، آموزشی، بازپروری، کار درمانی و هنر درمانی برای آنها ارائه شود.

رییس جامعه معلولین شهرستان مهاباد در ادامه با بیان اینکه بسیاری از خانواده‌ها قادر به ارائه خدمات تخصصی به فرزندانشان نیستند، اظهار کرد: هدف از احداث این مرکز ارائه خدمات تخصصی به کم توانان ذهنی به شیوه‌ای استاندارد است.

یونس لاچینی افزود: با توجه به افزایش هزینه‌ها و فرا رسیدن فصل سرما، از تمامی خیرین و شهروندان شهرستان دعوت می کنیم به هر شیوه که توان کمک و یاری دارند، ما را در تکمیل این بخش یاری کنند.

 

وی تصریح کرد: هزینه‌های سرسام آور مانع از آن شده تا این بخش در موعد مقرر و با اعتبار پیش بینی شده تکمیل گردد و با توجه به برخی نیازمندی‌ها از جمله سیم کشی، رادیاتور، پکیج و ...، خیرین و شهروندان می‌توانند علاوه بر کمک مادی و نقدی، ما را در تأمین برخی اقلام مورد نیاز نیز یاری فرمایند.

به گزارش هاژه، مرکز معلولین جسمی که‌وین مهاباد از سال 1387 با تلاش‌های خلیل پسوه‌ای رییس وقت جامعه معلولین مهاباد و خیرین شهرستان مهاباد زیر نظر سازمان بهزیستی شهرستان تأسیس شده است تا به معلولانی که خانواده قادر به نگهداری از آنها نیست، خدمات تخصصی و مراقبتی ارائه دهد.

مرکز که‌وین مهاباد از سال 1387 خدمات نگهداری و توان بخشی برای کم توانان بالای 14 سال را به 52 نفر از معلولان کم توان ذهنی ارائه می‌دهد.





ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد