تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ شهريور ساعت ۱۶:۵۷ بازدید: 2537      نظرات: 7      کد مطلب: 16497
کلاف سردرگم امضای قرارداد ماکسیم و شهرداری

فرمانداری مهاباد بازهم ضرب الاجل تعیین کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بدنبال مناقشات طولانی و بدون نتیجه تاکسی اینترنتی ماکسیم و شهرداری، فرمانداری شهرستان مهاباد با دادن مهلتی 2 هفته‌ای خواستار  امضای قرارداد برای تعیین تکلیف قطعی و نهایی مشکلات شد.

صبح امروز جلسه فوق‌العاده شورای ترافیک که به موضوع ساماندهی تاکسی‌های اینترنتی ماکسیم اختصاص یافته بود کمی با تأخیر به علت عدم حضور نمایندگان شرکت ماکسیم و اصرار مسوولان برای حضور آنها برگزار گردید.

 

مدت 3 سال است که دعواهای شرکت ماکسیم و شهرداری مهاباد در فرمانداری این شهر به موضوعی فرسایشی تبدیل شده است و علی‌رغم تعیین چندین ضرب‌الاجل، تاکنون نتیجه ملموسی از آن بدست نیامده است.

مهرماه سال 97، تجمع رانندگان تاکسی در محل دفتر ماکسیم، منجر به پلمب آن از سوی سازمان تاکسیرانی شد و بعد از آن برگزاری جلسات متعدد و نشست‌های علنی و غیرعلنی نتیجه‌ای جز بحث‌های فرسایشی به‌دنبال نداشته است.

ماکسیم با در دست داشتن تفاهم‌نامه‌ای که با صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف کشور به امضا رسانده، تنها خود را ملزم به رعایت مفاد آن می‌داند، از سویی دیگر شهرداری مهاباد تا امسال از امضای قرارداد به دلیل نقص، امتناع کرده و خواستار اضافه کردنی چند متمم به قرارداد اصلی است، امری که تاکنون ماکسیم زیر بار آن نرفته و 2 طرف بر مواضع خود تأکید کرده‌اند.

به گفته مسوولان مهاباد، استاندار آذربایجان غربی، فعالیت ماکسیم در شهرهای این استان را منوط به اخذ مجوز از شهرداری کرده و فرمانداری مهاباد نیز با دعوت از اعضای جدید شورای اسلامی شهر، در تلاش است تا با امضای توافقی پایدار در بین 2 طرف، زمینه را برای ساماندهی و نظارت بیشتر، فراهم کند.

ضمانت اجرایی حسن ارائه خدمات، نظارت بر صلاحیت رانندگان، ممنوعیت سوار کردن مسافرین بصورت گردشی در شهر، ممنوعیت نصب تابلوها و برچسپ‌های تبلیغی بر روی بدنه و شیشه خودرهای ماکسیم از عمده‌ترین چالش‌هایی است که مانع از رسیدن به توافقی جامع و نهایی شده و بخش عمده متمم‌های اضافه شده به قرارداد از سوی شهرداری مهاباد نیز در همین راستا قرار دارد.

خشایار صنعتی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری مهاباد در این جلسه اظهار کرد: در نبود توافق و قراردادی بین شهرداری و ماکسیم، برخی از افراد با سوءاستفاده از این موضوع تخلفات و ناهنجاری‌هایی را به‌وجود آورده‌اند.

 

وی افزود: عدم امضای قرارداد به زیان 2 طرف و منجر به بروز برخی تخلفات و برخوردهای خارج از ضابطه می‌شود، از سویی دیگر، نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی و احراز صلاحیت رانندگان به یک چالش در مدیریت شهر تبدیل شده است.

صنعتی تصریح کرد: مهلتی 2 هفته‌ای برای رسیدن به توافق در نظر گرفته شده و از طرفین می‌خواهیم بهرطریقی که شده این قرارداد را به امضا برسانند.

وی اضافه کرد: امضای توافق و مشخص شدن تعداد رانندگان منجر به شناسایی برخی متخلفینی می‌شود که بدون عضو شدن در ماکسیم با زدن برچسب این شرکت، اقدام به جابجایی مسافر می‌کنند و تبعاتی خواهد داشت که روزانه شاهد وصول گزارشاتی از این قبیل هستیم.

صادق امینی مدیر ماکسیم در حوزه شمالغرب کشور نیز در این جلسه اظهار کرد: نامه‌ای رسمی مبنی بر دعوت مدیران شرکت جهت حضور در جلسات به دفتر ماکسیم در مهاباد ارسال نشده و امروز نیز از طریق تماس تلفنی به جلسه دعوت شده‌اند، لذا عدم حضور نمایندگان شرکت در جلسات به معنای عدم تمایل نبوده است.

 

وی با اشاره به نصب برچسب این شرکت که شهرداری نسبت به آن معترض است، افزود: حق زدن برچسب تنها به رانندگانی اختصاص می‌یابد که عملکرد شایسته‌ای داشته باشند و هرگونه چاپ برچسب این شرکت بدون مجوز رسمی توسط چاپخانه‌ها تخلف محسوب می‌شود.

امینی تصریح کرد: نمایندگان بلندپایه این شرکت چند بار برای حل مشکلات و امضای قرارداد به شهرستان سفر کرده‌اند، اما با شهرداری به توافق نرسیده‌ و مدیران ماکسیم تأکید دارند که قرارداد همانگونه که تنظیم شده به امضا برسد.

وی اضافه کرد: برخی متمم‌های اضافه شده به قرارداد، توسط شهرداری را قبول داریم و مایل به رسیدن به توافق هستیم.

اسماعیل بابکری نماینده شرکت ماکسیم مهاباد نیز از برخی برخوردهای سلیقه‌ای در تاکسیرانی مهاباد انتقاد کرد و گفت: رانندگان مجوز دار شرکت ماکسیم هر بار 120 هزار تومان را در حین پس گرفتن مدارک پرداخت می‌کنند و دریافت این وجوه را غیرقانونی می‌دانیم.

آرش شهابی نائب رییس شورای شهر مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: نیت شهرداری به عنوان مرجع نظارت بر سیستم حمل و نقل عمومی، جمع‌آوری ماکسیم نیست، بلکه ایجاد نظم بیشتر و افزایش کیفیت خدمات عمومی مد نظر است.

 

وی افزود: درحالیکه نزدیک به 2 هزار تاکسی در شهر ارائه خدمات می‌دهند، ثبت نام بیش از 15 هزار راننده برای کار در ماکسیم منطقی به نظر نمی‌رسد، و نیازمند ساماندهی و پالایش است.

مسوولان راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد نیز از بی اطلاعی برخی رانندگان شرکت ماکسیم نسبت به نحوه رائه خدمات به شهروندان انتقاد کردند و خواستار جابجایی مسافر تنها از طریق فراخوانی در اپلیکیشن این شرکت شدند.

به گزارش هاژه، در 3 سال گذشته جلسات پیرامون ساماندهی تاکسی‌های اینترنتی در شهر مهاباد بصورت فرسایشی هرازگاهی بدون نتیجه مشخصی برگزار می‌شود و باید منتظر ماند تا نتیجه ضرب الاجل جدید فرمانداری این شهر را در 2 هفته آینده مشاهده کرد.

ورود تاکسی‌های اینترنتی به شهر مهاباد همواره موافقان و مخالفانی داشته، رانندگان تاکسی‌های رسمی و صاحبان آژانس، ورود ماکسیم و یا تاکسی‌های اینترنتی به شهر را تهدید علیه درآمد اعلام می‌کنند و شهرداری نیز خود را متضرر می‌داند، شرکت ماکسیم و افرادی که در این شرکت به عنوان تاکسی فعالیت می‌کنند، بیکاری و مشکلات معیشتی را از دلایل انتخاب این شغل می‌دانند.

اگرچه تاکسی تلفنی بی سیم 1830 در چند سال گذشته رضایت برخی شهروندان را جلب کرده، اما تبدیل تاکسی‌های تلفنی به گردشی شهر مهاباد نیز به عنوان رویه‌ای غلط، شهروندان را مایل به استفاده از تاکسی‌های اینترنتی کرده است. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شاهو ۱۴۰۰/۷/۲۳
تاکسی ماکسیم درسته باید اینترنتی کارکنه ولی باید علامت و نشانه های شرکت خود را جهت اینکه مسافر باید ماشین خود را بشناسد و تاکسی تلفنیها باید در آژانس مستقر باشند چون تاکسی تلفنی باید از طریق تماس کار کنند نه در خیابان بگردند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

امیراخشک ۱۴۰۰/۷/۱۳
سلاو له مسئولانی محترم شاری مهاباد بخدای ئاوا نابه ماکسیم مشکل نه اگر به اینترنت به ولی به خدا عده یک له هوشاریان که کار دکن به نوی ماکسیم اصلآ گوشی هوشمند نازانن چشه فقط لسر خیابان مسافر سوار دکن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

امیر ۱۴۰۰/۷/۱۳
سلاو له مسئولانی محترم شاری مهاباد بخدای ئاوا نابه ماکسیم مشکل نه اگر به اینترنت به ولی به خدا عده یک له هوشاریان که کار دکن به نوی ماکسیم اصلآ گوشی هوشمند نازانن چشه فقط لسر خیابان مسافر سوار دکن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محسن ۱۴۰۰/۶/۱۳
متاسفانه زمانی که استانداری دستور داده که فعالیت ماکسیم منوط به اجازه شهرداریها است پس چرا مسولان شهرداری اجازه فعالیت بهشون دادن در این میان حتما شهرداری با قرار دادی که با ماکسیم امضا کرده پول هنگفتی به جیب زده
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مصطفی پورمینه ۱۴۰۰/۶/۱۱
من خودم 125هزاربابت گواهینامه وکارت ماشین ازم گرفتن مشکل شهرداری باماکسیم گناه ما این وسط چیه باید جیبشون باپول من مستاجروبیکارپربشه اگه واقعا راست میگید بریددفتر پلمپ کنی کسی کارنمیکنه شما بجای پلمپ دفتر به جون مردم افتادید بادروغ گفتن مدارک میگیرید بعدا تاجریمه بهتون پول ندن مدارک تحویل نمی‌دید، مردم هیچ مشکلی باماکسیم ندارن فقط شما مسولا مشکل دارید.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمود ۱۴۰۰/۶/۱۱
باید جمع شوند چون هرچی خلاف از دست ماکسیم رغ میدە چون خیلی ها هستند فقط بر چسسب ماکسیم زدند دارند مسافر کشی می کنن کسی هم بە هشون کاری ندارە
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

میلاد شاه اکرمی ۱۴۰۰/۶/۱۱
سلاو و و ریز بو کانالی خبری هاژه

هه ر وه‌ک دزانن زوریک له تاکسی‌کانی مهاباد بی انصاف بازی ده‌ر دینن و هر قیمت‌ک پی‌یان خوش بیت له مسافری قالب دکن
ادی بو شهرداری مهاباد و اداره تاکسی رانی مهاباد هیچ فکریکی بو ئه‌وه‌یکه تاکسی‌کان پولی اضافی ده‌ستینن ناکه‌نه‌وه ،جاران ۳۸۰۰تمه‌ن بو ۵هزاریان وردگرت که اصلا حقی خویان نبو
الان وایان لی هاتو ۵هزار که حقی خویانه کردویانته ۱۰هزار کاکی تاکسی بو یک مسیر له فلکه‌ی ساعت تاکو تاقه داره ۱۰هزارده‌ستینه دلا امن ۷هزار و ۸هزار ور ناگرم یا ۵هزار یا ۱۰هزار
باشتر وایه تاکسی رانی مهاباد دستگاه هایک وه‌کو دستگای ماکسیم دابنه که قیمتی ثابتی لسر بیت
مدتکیش له‌وه‌یی پیش برنامه‌یکیان دانابو ای اداره ی تاکسی رانی هیچ له قیمتی تاکسی‌کانی دیکه ارزان تر نبو به‌لکو شتیکیش گرانتر بو

نظر خود را براي ما ارسال كنيد