تاريخ: ۱۴۰۰ جمعه ۱۹ شهريور ساعت ۲۲:۴۶ بازدید: 4723      نظرات: 3      کد مطلب: 16533

بازی مافیای دارو در مهاباد با جان مردم


خیز پنجم کرونا با سویه دلتا، موجب بروز مشکلات فراوانی برای شهروندان مهاباد شده است. بسیاری از مردم از کمبود سرم و دارو گلایه‌مندند و در این میان بازار سیاه نقش پررنگی در رفع این کمبودها دارد.
اگرچه بهمن ماه سال گذشته چند نفر از پرسنل داروخانه هلال احمر مهاباد با اتهامات مشابه دستگیر شدند، ولی گویا ریشه‌های این فساد چنان ریشه دوانیده که ریشه‌ن کردن آن مستلزم عزمی جهادیست.
طی روزهای گذشته بسیاری از شهروندان مهاباد در تماس با هاژه از وضعیت افسارگسیخته کمبود دارو و عدم نظارت دقیق سازمان‌های متولی گلایه‌مند بوده‌اند.
به گفته آنان از ساده‌ترین دارو تا مهم‌ترین داروهای بیماران کرونایی با کمبود مواجه شده و در نتیجه آن، تهیه دارو به سمت و سوی بازار سیاه کشیده شده است و داروهایی که جای آن در بیمارستان و داروخانه‌هاست، در دست دلالان دارویی، آن هم با قیمت‌های سرسام‌آور به وفور یافت می‌شود.
یکی از شهروندان ضمن انتقاد شدید از عملکرد مسوولان به هاژه گفت: در حالی که بایستی از پدر پیر و ناتوانم پرستاری کنم، برای تهیه یک سرم تمام داروخانه‌های شهر را زیرورو کردم و در نهایت با قیمت‌ بسیار گزاف توانستم آن را از دلالان بخرم، چرا مسوولان نظارت ندارند؟ مگر سرم در کشور تهیه نمی‌شود؟ چه کسی پاسخگوی این وضعیت است؟
یکی دیگر از شهروندان که به تازگی همسرش را به علت کرونا از دست داده به هاژه می‌گوید: نزدیک به یک هفته به دنبال یک آمپول 27 هزار تومانی گشتم، اما این دارو را در هیچ داروخانه‌ای نیافتم، به واسطه یکی از فامیل توانستم این آمپول را پیدا کنم، ولی شد نوشداروی بعد از مرگ سهراب، وقتی به بیمارستان رسیدم گفتند مریضتان جانش را از دست داده است.
کمبود دارو و بازار سیاه تنها مختص شهرستان مهاباد نیست، لذا در این وضعیت بحرانی که کشور دچار کمبود دارو شده، سازمان غذا و دارو، دانشگاه‌های علوم پزشکی و مسوولان شهرستانی موظف هستند بر زنجیره توزیع نظارت بیشتری داشته باشند تا داروها از زنجیره توزیع خارج نشود و به دست مصرف کننده واقعی برسد، موضوعی که به خوبی مدیریت نشده و زمینه سوءاستفاده را برای دلالان دارویی فراهم کرده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی انگیزه ۱۴۰۰/۶/۲۰
درحالی که غبار مر گ سرتاسر کشور را فرا گرفته وناقوس مرگ دمدر تمام هموطنان بصدا در امده وهرروز شاهد صدها مرگ وویرانیی صدها خانه ویتیم گشتن وبی سرپرست شدن هزاران بچه ومحروم شدن از محبت یکی ازوالدین هستیم ومردم شدیدا احتیاج به دارو ودرمان دارن این زالو ها کیها هستن که از خون مردم کرونای تغذیه میکنندومردم را در تنگنا قرار داده تا جیبهای نا مبارک خود را پر کنند کاش اینها سگ بودن چون انوقت به ملت ومردم خود بی وفای نمیکردن واز وضع موجود مردم سو استفاده نمیکردن ایا این پولهای که از این راه بدست اید فکر میکنید خوردن دارد ایا زن وبچه های که با این پولها زندگی کنند زن بچه میشو‌ند برایتان ایا اگر این مردم مظلوم در این وضع گرفتار شدن شمازالوهای جشن گرفته ودارید از خونهای که که به ویروس کرونا الوده شده اند میمکید ایا فکر کردید خدای عادل خدای قادر ولتان میکند که این پولها که از این را بدست میاد با خیال راحت باهاش عیش ونوش کنید کور خواندید روزی از روزها طوری گرفتارتان میکند طوری که هزاران هزار بار احساس ندامت وپشیمانی کنید وتوبه تان هم به درد نمیخورد اه یتیم ها اه ویرانی خانه ها اه جوانانی که شما با بازارسیاهی که ازدا رو درست کردید شما را خواهد گرفت بچه های شما را خواهد گرفت اگر بچه دارید یکبار در خلوت ازیش سوال کنید ایا راضی هست شما نانی که که از طریق ویروس کرونا برایش سر سفره میبرید یا کاخها وماشین اخر سیستمی که با این پولها برایش بخری ایا ان بچه بی گناه اگر خوب متوجه بشه اینها را میخواد یا اگه خرد ساله راضی میشود با این نانها وپولها که از این راه بدست میاورید باطن ونهاد کودکانه اش را به لجن بکشید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

امید بهبودی ۱۴۰۰/۶/۲۰
برا گیان دیتنەوەی سەرچاوەی ئەو مافیایە زور ئاسانە ئەو کەسەی بەقاچاغددەیفرۆشێ خۆ لە ئاسمان نەیهێناوە دەگەل داروخانەکان یا دەگەل لایەنی پەخش شەریکە پەس بیگرن تا ئەوانی دیکە هەل نەدات بەری مەدەن تەواو بوو
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۴۰۰/۶/۱۹
متاسفانه همین دلالها وافرادسودجو وبی انصاف کرونا بنفع شان است نگذاشتن واکسن وارد کشور بشود باجان مردم بازی کردن الهی خدا ازیشان نگذرد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد