تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۲ شهريور ساعت ۱۳:۱۸ بازدید: 2200      نظرات: 1      کد مطلب: 16548

پرداخت دیه حیوان‌گزیدگی، چالش جدید شهرداری مهاباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه،روز دوشنبه ٢٢ شهریورماه ١٤٠٠، سخنگوی شورای شهر مهاباد از تایید حکم پرداخت دیه حیوان‌گزیدگی در چند پرونده شکایت شهروندان خبر داد.

چیا آذربار در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: در مجوع شکایت‌های ارجاعی به محاکم قضایی با موضوع حیوان‌گزیدگی برخی از شهروندان مهابادی توسط سگ‌های بلاصاحب، شهرداری مهاباد تاکنون به پرداخت بیش از ٥٠٠ میلیون تومان دیه محکوم شدە است.

سخنگوی شورای شهر مهاباد با اشاره به پروندەهای متعدد در این زمینه افزود: احتمال دارد این رقم به بیش از یک میلیارد تومان نیز برسد که با توجه به وضعیت مالی شهرداری، پرداخت این ارقام، شورا و شهرداری را با چالشی جدی روبرو خواهد کرد.

این عضو شورای شهر مهاباد هشدار داد: با توجه به احتمال بازگشایی مدارس در پاییز امسال، افزایش بیش از پیش این نوع شکایات دور از انتظار نیست، همین امر همت تمامی نهادها و ارگان‌های سطح شهرستان را می‌طلبد.

آذربار تصریح کرد: هزینه سایت نگهداری سگ‌های بلاصاحب واقع در مسیر روستای «پیربله» ماهانه نزدیک به ١٠٠ میلیون تومان می‌رسد که این هزینەها صرف مواردی از قبیل: اجاره محل، چهار نفر پرسنل، ماشین‌آلات، مواد شوینده، مواد ضدعفونی‌کننده و ... می‌شود.

وی در ادامه به خبرنگار هاژه گفت: در هفته جاری سعی خواهیم کرد جلسەای با حضور سازمان‌های زیست‌محیطی و مسوولان شهرستان برگزار کنیم تا به راهکاری جامع و بر پایەی اصول علمی و اخلاقی در مورد سازماندهی سگ‌های بلاصاحب برسیم.

به گزارش هاژه، عدم ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در دورەهای گذشته که با هزینەهای بسیار پایین مقدور بود، اکنون شهرداری و شورای شهر مهاباد را با چالشی جدی و با هزینەهای هنگفت روبرو کردە است.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمداحمدزاده ۱۴۰۰/۶/۲۳
همش دروغ تا حالا به هیچ کس دیه نداند پسرم رفته بود کوچه بازی کنه چندتا سگ بهش حمله کردند حتا عکسشم برای هاژه فرستادم اقای شهردار و نمایندها پسرم خدای نکرده چیزش میشود چیکار میکردیم هرکی پشت میز نشسته حداقل سگهای بی صاحب جمع کنید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد