تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۲ شهريور ساعت ۱۸:۱۵ بازدید: 1040      نظرات: 0      کد مطلب: 16550

مهلت یک ماهه «سازمان وظیفه» به مشمولان کنکوری


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد از مهلت یک ماهه سازمان وظیفه عمومی به مشمولان کنکوری خبر داد.

سرهنگ محمد توحیدی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی استان آذربایجان غربی،  به مشمولان کلیه مقاطع تحصیلی فارغ التحصیل سال 1399 که در مهرماه برابر ضوابط قانونی مورد پذیرش دانشگاه ها قرار گرفته اند تا پایان مهرماه مهلت داده می شود تا نسبت به ثبت نام در دانشگاه ها و یا تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.

وی افزود: به دلیل تشدید شیوع ویروس کرونا و تاخیر در اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، با اعلام ستاد کل نیروهای مسلح به کلیه مشمولان فارغ التحصیل تمامی مقاطع تحصیلی سال 1399، که می بایست تا پایان شهریورماه 1400 نسبت به معرفی خود اقدام می کردند فرصت یک ماهه داده شد، تا در صورت قبولی به هر نحو (با آزمون یا بدون آزمون) در نیمسال اول تحصیلی (مهرماه) در هریک از واحدهای دانشگاهی مجاز، تا پایان مهرماه، نسبت به ثبت نام در دانشگاه اقدام کرده و غیبت برای آنان لحاظ نمی شود.

توحیدی تاکید کرد:مدت زمان تعیین شده قابل تمدید نبوده و این عزیزان صرفا در صورت قبولی در مهرماه و ثبت معافیت تحصیلی خود مجاز به ادامه تحصیل می باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: سایر مشمولان، پس از اطلاع از نتایج، در صورتیکه درآزمون های سراسری پذیرفته نشده یا تمایل به ادامه تحصیل در رشته های اعلامی را ندارند ،می بایست تا پایان مهرماه با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) نسبت به اخذ برگ آماده به خدمت ویا تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.

وی  افزود: کلیه مشمولانی که برابر ضوابط قانونی برای تکمیل ظرفیت و یا نیم سال تحصیلی دوم سال 1400 (بهمن ماه) پذیرفته شده اند نیز صرفا تا پایان مهرماه (30/7/1400) مهلت معرفی دارند تا ضمن معرفی خود وتعیین تکلیف خدمتی، در صورت تمایل و با ارائه گواهی قبولی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در نیمسال دوم پس از دریافت برگ آماده به خدمت از تسهیلات تمدیدتاریخ اعزام تا زمان لازم بهره مند شوند.

محمد توحیدی تصریح کرد: مشمولان و خانواده های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره 096480 و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی  khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

*توقیف خودروی خودروی 2 میلیاردی قاچاق در مهاباد*

فرمانده انتظامی مهاباد از توقیف یک دستگاه خودروی قاچاق به ارزش بیش از 2 میلیارد تومانی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد توحیدی فرمانده انتظامی مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در پی اخبار واصله مبنی بر ورود خودروی قاچاق به مهاباد رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت.

وی  افزود: با اشرف اطلاعاتی و اقدامات فنی پلیسی در نهایت یک دستگاه سانتافه با پلاک جعلی در سطح شهرستان شناسایی و توقیف شد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: با بررسی مدارک خودرو مشخص شد که خودروی متوقف شده قاچاق بوده که با هماهنگی مقام قضایی توقیف و راننده آن نیز دستگیر شد.

فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به اینکه ارزش ریالی خودروی توقیف شده 2 میلیارد تومان برآورد شده است، اظهار کرد: در این زمینه یک متهم دستگیر و پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد