تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۲۳ شهريور ساعت ۲۰:۴۱ بازدید: 947      نظرات: 0      کد مطلب: 16559

جلسه کمیتە مناسب سازی شهرستان مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان مهاباد صبح سه‌شنبه در سالن جلسات فرمانداری و با حضور خشایار صنعتی معاون برنامه‌‌ریزی فرماندار،  صلاح کردستانی معاون فنی، تعدادی از روسای ادرات، شوراهای اسلامی و شهرداری برگزار شد.


در این جلسه مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد گفت: هرچند بر اساس آمار و ارزیابی های انجام گرفته از ۷۵/۲۰ درصد در سال ۹٨ به ٨۷ رصد مناسب سازی در سال ۹۹ رسیده‌ایم  اما انتظار می رود ادارت، ارگانها و نهادهای عمومی توجه ویژه‌تری به امر  مناسب‌ سازی داشته باشند.

یوسفی با اشاره به اینکه از چند سال پیش مناسب سازی به یک قانون تبدیل شده است اعلام کرد: در صورتی که برای هر یک از عزیزان سالمند و یا معلول جسمی حرکتی و یا نابینا حین مراجعه به ادارات به علت مناسب سازی مشکلی پیش بیاید اداره مربوطه خاطی شناخته شده و محکوم به .پرداخت دیه به شخص مذکور خواهد شد.
در ادامه‌ی  خشایار صنعتی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان مهاباد نیز با انتقاد از عدم حضور تعدادی از ادارات در این جلسه گفت: می بایست تمام ادارات گزارش مناسب سازی خود را در یک بازه‌ی زمانی مشخص به فرمانداری ارایه نمایند و اداره بهزیسی نیز باید تبلیغات محیطی جهت آگاه سازی‌های لازم در خصوص آسیب‌های ناشی از عدم مناسب سازی را انجام دهد.

صلاح کوردستانی معاون فنی فرمانداری مهاباد نیز در بخشی از این جلسه گفت: سال‌هاست  جلسات اینچنینی را با کمترین خروجی برگزار می‌کنیم بدون آنکه تغییر خاصی در مناسب سازی ادارات و مکان‌های عمومی صورت بگیرد. ادارات باید از تبدیل شدن بحث مناسب‌سازی به قانون آگاه .بوده و عواقب عدم رعایت آنرا در نظر بگیرند.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد