تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۴ شهريور ساعت ۱۱:۵۳ بازدید: 1862      نظرات: 0      کد مطلب: 16562
همایش جذب سرمایه‌گذاران؛ بە زودی

مهاباد مهیای سرمایەگذاری خواهد شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز چهارشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۴۰۰، جلسه برنامه‌ریزی جهت برگزاری همایش جذب سرمایه‌گذاران در سالن اجلاس فرمانداری مهاباد برگزار شد.
 
در این جلسه که با حضور روسای ادارات، اساتید دانشگاه، نخبگان و برگزیدگان مناسبات علمی برگزار شد، معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه مهاباد به تبیین اهداف این همایش پرداخت.
خشایار صنعتی گفت: در سالهای گذشته ما مسوولان نتوانسته‌ایم بسترهای مناسب سرمایه‌گذاری از جمله: فضای مناسب و امنیت کافی شهرستان را به سرمایه‌گذاران معرفی کنیم. از این رو لازم است با رویکردی جدید و بر مبنای سند توسعه به این حوزه توجه کنیم.
 
وی اضافه کرد: با توجه به پتانسیل‌های شهرستان مهاباد در حوزه‌های آب و خاک، صنایع، معادن، اماکن تاریخی و گردشگری، برنامه ما برپایی یک همایش بین‌المللی با رویکرد معرفی بسترها و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در سطح شهرستان خواهد بود.
معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه مهاباد تصریح کرد: محورهای اصلی این همایش، کشاورزی، باغداری و صنایع پایین دستی آن، صنعت، معدن، مالیات، توریسم، گردشگری و... خواهند بود.
دکتر صنعتی گفت: کارگروه‌های تخصصی حوزه‌های یادشده در هفته آینده بسته پیشنهادی خود را به دبیرخانه‌ای که معرفی خواهد شد، ارائە خواهند داد.
در این جلسه برخی از حاضران به ارائه پیشنهاد و همچنین تبادل آرا پرداختند.
به گزارش هاژه، شهرستان مهاباد یکی از قطب‌های گردشگری در شمال غرب کشور محسوب شده و سالانه با پذیرش بیشترین مسافر، در رتبه اول گردشگرپذیری استان آذربایجان غربی قرار می‌گیرد. 
شرایط آب‌وهوایی، منابع آبی، معادن سرشار، سد مهاباد، جزیره گردشگری، غار آبی - تاریخی سهولان، دخمه فه‌‌قره‌قا، موزه مردم‌شناسی و... باعث شده‌اند که سرمایه‌گذاری در این شهرستان (در صورت حذف موانع موجود) برای سرمایه‌گذاران جذاب و سودآور باشد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد