تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۹ شهريور ساعت ۱۲:۳۶ بازدید: 1083      نظرات: 0      کد مطلب: 16596

برنامه‌های هفته دفاع مقدس در مهاباد اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، طی نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مهاباد، برنامه‌های هفته دفاع مقدس شهر مهاباد را اعلام کرد.

سرهنگ منوچهر مودبی در این نشست اظهار کرد: در این هفته 152 عنوان برنامه متنوع فرهنگی، اجتماعی با محوریت حوزه‌ها و مساجد در شهرستان مهاباد برگزار می‌شود.

 

وی افزود: امسال بدلیل شیوع ویروس کرونا سعی شده از برنامه‌های اجتماعی و جمعی برای حفظ سلامت شهروندان خودداری شده و بیشتر رویکرد مجازی به‌خود می‌گیرد.

مودبی تصریح کرد: افتتاح یک باب مدرسه در کوی فجر شهر مهاباد و بهره‌برداری از 2 منزل مرمت شده اقشار آسیب پذیر شهرستان جزو برنامه‌های افتتاحی هفته دفاع مقدس در مهاباد است.

وی اضافه کرد: در اولین روز از هفته دفاع مقدس در شهرستان مهاباد از 150 پیشکسوت به نیابت از 2 هزار و 700 پیشکسوت دوران دفاع مقدس شهرستان تجلیل به عمل می‌آید.

سرهنگ منوچهر مودبی در ادامه اظهار کرد: برگزاری رژه موتوری، غباروبی از مزار شهدا و تجلیل از سربازان و خانواده‌های شهدا از برنامه‌های روز اول و دوم هفته دفاع مقدس در این شهرستان است.

وی افزود: تجلیل از مدافعان سلامت شهرستان، برگزاری نشست‌های فرهنگی و دیدار با امام جمعه شهرستان از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.

مودبی تصریح کرد: برگزاری میز خدمت در روستای قوپی باباعلی، اهدای خون، توزیع بسته‌های معیشتی و برگزاری نشست‌های بصیرتی از دیگر برنامه‌های روز چهارم و پنجم هفته دفاع مقدس در مهاباد است.

وی اضافه کرد: اعزام پزشکان به مناطق محروم و همکاری با کادر درمان برای واکسینه کردن روستائیان، برنامه زنده تلویزیونی با فرماندهان دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های این ایام خواهد بود.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران در شهرستان مهاباد در ادامه از توزیع بیش از 20 هزار بسته معیشتی و بهداشتی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: در هفته دفاع مقدس امسال نیز 300 بسته معیشتی و بهداشتی در بین اقشار آسیب پذیر شهرستان مهاباد توزیع می‌شود.

سرهنگ منوچهر مودبی در ادامه با اشاره به پتانسیل‌های علمی - فرهنگی جوانان در سطح کشور و شهرستان، اظهار کرد: ایجاد محدودیت‌های ایجاد شده توسط کشورهای غربی به فرصتی برای توسعه و رشد اقتصادی تبدیل شده که خودکفایی در بنزین، داروی کرونا و پیشرفت در تولید تجهیزات نظامی تنها بخشی از این دستاوردها است.

وی ضمن تقدیر و تلاش از زحمات پیشکسوتان هفته دفاع مقدس و ادای احترام به شهیدان جنگ تحمیلی، افزود: حمله نظامی عراق با حمایت کشورهای غربی در حساس‌ترین برهه تاریخ، دقیقا زمانی صورت گرفت که انقلاب اسلامی نوپا بود.

وی افزود: علی‌رغم برخورداری عراق از حمایت ویژه کشورهای غربی و کمبود امکانات در کشور، کشور از گزند استعمار مصون ماند.

به گزارش هاژه، در 31 شهريور 1359 رژيم بعثي عراق با تصميم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوري اسلامی جنگي تمام عيار را عليه ايران آغاز کرد. صدام حسين رييس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربين‌هاي تلويزيون عراق با پاره کردن قرارداد 1975 الجزاير، آغاز تجاوز رژيم بعثي به خاک ايران را اعلام کرد.

هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور آغاز می‌شود و تا ۶ مهرماه ادامه می‌یابد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد