تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۳۰ شهريور ساعت ۱۷:۵۸ بازدید: 3357      نظرات: 4      کد مطلب: 16606

یک مهابادی استاد نمونه دانشگاه تجارت نینرود هلند شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، پژوهشگر مهابادی به عنوان استاد نمونه دانشگاه مطرح تجارت نینرود هلند انتخاب شد.

طاهر احمدی پژوهشگر و نخبه مهابادی اهل روستای گویچکه‌ده‌ری بخش خلیفان از توابع شهرستان مهاباد در زمره اساتید برتر کشور هلند قرار گرفت و به عنوان استاد نمونه دانشگاه تجارت نینرود این کشور انتخاب شد.

دانشگاه تجارت نینرود هلند که یکی از دانشگاه‌های برتر اروپایی و جهان است، هر سال یکی از اساتید برجسته خود را که از نظر علمی، فن بیان، اخلاق و مدیریت بیشترین  امتیاز را از سوی مسوولان دانشگاه و دانشجویان کسب کند، به عنوان استاد نمونه دانشگاه در شاخه تخصصی خود معرفی می‌کند.

تاکنون هیچ یک از اساتید ایرانی موفق به دریافت این مقام در دانشگاه نشده‌اند و طاهر احمدی به عنوان یکی از پژوهشگران و مدرسان برجسته این دانشگاه موفق به کسب این مقام شده است.

طاهر احمدی که فارغ التحصیل مقطع دکتری مهندسی صنایع در تولید است، تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه خود را در شهرهای مهاباد و بوکان به پایان رسانده و کارشناسی مهندسی صنایع را از دانشگاه صنعتی اصفهان دریافت کرده است.

وی مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه امیر کبیر تهران یا همان پلی تکنیک به اتمام رسانده و بعد از مهاجرت به کشور هلند، دکتری این رشته را دانشگاه آیندهوون در مدت 3سال به پایان رسانده است.

وی اکنون به عنوان مدرس در دانشگاه تجارت نینرود هلند فعالیت دارد و امسال نیز به عنوان استاد نمونه این دانشگاه در بین اساتید با تجربه و صاحب نام اروپایی انتخاب شد.

دکتر طاهر احمدی در گفتگویی اختصاصی به خبرنگار هاژه گفت: حضور در دانشگاه تجارت نینرود به عنوان استاد، نیازمند کارنامه درخشان پژوهشی و علمی است و بر این اساس در این دانشگاه سالانه مسوولان دانشگاه و دانشجویان در ارزیابی سالانه خود اساتید عالی رتبه را با معیارهای علمی و اخلاقی انتخاب می‌کنند.

وی افزود: تدریس در این دانشگاه بدلیل اینکه آمیخته‌ای از علم، فن بیان، اخلاق و رفتار است، حساسیت بیشتری دارد و در انتخاب اساتید نمونه تمامی این فاکتورها دخیل است.

احمدی در ادامه به خبرنگار هاژه می‌گوید: سختی‌های زندگی با تحصیل در مدارس روستایی، شبانه روزی تنها با پشتکار و عزمی راسخ به شکل گیری یک رویا و آنهم تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها جامعه عمل پوشانید.

وی حمایت‌های خانواده از ادامه تحصیل و وجود معلمان را یکی از دلایل ادامه تحصیل اعلام کرد و گفت: اگر حمایت‌های خانواده و معلمانم در مقاطع مختلف وجود نداشت، شاید سرنوشت من هم همانند بسیاری از دوستانم در روستا رقم می‌خورد و امروز شاهد کسب ابن موفقیت نبودم.

به گزارش هاژه، طاهر احمدی متولد 1365 در روستای گویچکه‌ده‌ری مهاباد است. وی مدرک کارشناسی و ارشد خود را در رشته مهندسی صنایع در شاخه تولید از دانشگاه صنعتی اصفهان و پلی تکنیک(امیرکبیر) تهران دریافت کرده و رشته مهندسی صنایع در شاخه هزینه‌های تولید را از دانشگاه آیندهوون هلند دریافت کرده و اکنون به عنوان مدرس و پژوهشگر نمونه سال، در دانشگاه تجارت نینرود هلند مشغول به فعالیت است.

طاهر احمدی اولین کتاب پژوهشی خود را در هلند به چاپ رسانده و 10 مقاله ISI با موضوعات مرتبط با مهندسی صنایع، تولید و هزینه‌های تولیدی است. وی تاکنون نتایج پژوهش‌های خود را در 7 کنفرانس بین المللی در اسپانیا، هلند، تایوان، آلمان، کانادا و آلمان و لهستان و... ارائه داده است.

احمدی در حال حاضر با دانشگاه‌های مطرح جهان ازجمله کانادا، آلمان، آمریکا، دانشگاه کوردستان سنندج و... در زمینه‌های مختلف پژوهش‌های علمی در شاخه تخصصی خود را ادامه می‌دهد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۷/۳۰
خدا یهتون رحم کرد که در میعاد و ... درس نخواندی
3
1
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۶/۳۱
عالیه
5
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسین ۱۴۰۰/۶/۳۰
بژی پورزا
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

دانا ۱۴۰۰/۶/۳۰
هه ر بژی انشالله نمونه ی ئاو ا هه ر زور بن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد