تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱ مهر ساعت ۱۴:۵۰ بازدید: 1815      نظرات: 1      کد مطلب: 16618

واکنش شبکه بهداشت و درمان به گزارش هاژه در خصوص مافیای دارو در مهاباد


 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد با ارسال جوابیه‌ای به این رسانه به انتشار گزارشی تحت عنوان «بازی مافیای دارو در مهاباد با جان مردم» واکنش نشان داد.
 
متن جوابیه بدین شرح است: 
 
بسمه تعالی 
مدیر مسئول محترم پایگاه خبری هاژه  
با عنایت به  استناد به قانون 23 مطبوعات در خصوص درج خبری مبنی بر مافیای دارو در مهاباد با طرح 2 مورد کمبود سرم و مدیریت و داروهای کرونایی خواهشمند است متن زیر را که جوابیه روابط عمومی این شبکه می باشد جهت استحضار بینندگان و خوانندگان در سایت درج نمایید. 
به استحضار می رساند با شروع پیک پنجم بیماری کرونا  و افزایش تعداد بیماران  و موارد بستری تامین سرم در بخش خصوصی و دولتی با مشکل مواجه شده  و با تعریف سهمیه بر اساس نیاز سنجی شهرستان ها سرم در بخش دولتی توزیع گردید و حتی در راستای رفع کمبود توزیع سرم در در مرداد ماه در بخش خصوصی متوقف شد. 
و در حال حاضر نیز سرم به مقدار سهمیه تعلق یافته به استان و شهرستان در بخش خصوصی توزیع می گردد و با توجه به راه اندازی بخش سرپایی درمانی بیمارستان کرونا در مواردی با کمبود سرم در بیمارستان روبرو هستیم. 
داروهایی که جهت درمان بیماران مبتلا به کووید 19 برابر پروتکل کشوری تعیین شده اند بر اساس سهمیه معاونت غذا و دارو از طریق شرکت دارویی تامین می گردند و با نظارت و درخواست پزشکان متخصص مورد استفاده قرار می گیرند. از طرفی داروخانه های بخش دولتی و خصوصی برابر دستور العمل و به صورت مستمر مورد ارزشیابی و بازرسی قرار گرفته اند که کلیه مستندات موجود است چنانچه موردی از توزیع غیر قانونی دارو به هر طریقی مشاهده گردیده لازم است ضمن اطلاع به شبکه بهداشت و درمان از طریق مراجع ذیربط بصورت قانونی مورد پیگری قرار گیرند. 
 
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهابادارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلی ۱۴۰۰/۷/۱
مهاباد همه چیزش مافیاست از کپی سرخیابان گرفته تا اون نماینده مجلس

هرج و مرج ترین شهر کشوره

نظر خود را براي ما ارسال كنيد