تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۲ مهر ساعت ۹:۱۸ بازدید: 4945      نظرات: 1      کد مطلب: 16685

حقیقت مثلث برمودا فاش شد

محققان به تازگی دلایل تازه‌‎ای برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتی‌ها در مثلث برمودا کشف کردند


 حقیقت مثلث برمودا فاش شد
 

به گزارش هاژه و به نقل از  العالم گزارش‌ها حاکی از آن است که طی ۲۰۰ سال گذشته، بیش از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما در مثلث برمودا ناپدید شدهاند. این منطقه افسانه‌ای در اقیانوس اطلس واقع شده، اما در نقشه‌های رسمی جهان نشان داده نمی‌شود.

از جمله مشهورترین هواپیما‌های گم شده در مثلث برمودا، پرواز شماره ۱۹ نیروی دریایی آمریکا، پس از پایان جنگ جهانی دوم بود.

 

حباب های بزرگ متان، دلیل غرق شدن کشتی ها

براساس گزارش‌ها، سال گذشته، یک تیم جدید در تلاش برای فهمیدن این‌که چه اتفاقی برای پرواز ۱۹ افتاده، بود که ناگهان کشف کرد در این مثلث حباب‌های بزرگ متان وجود دارد. این تلاش‌ها در قسمتی از فصل جدید مجموعه تلویزیونی History توسط لورنس فیشبرن بازیگر و کارگردان آمریکایی ارائه شده است.

قسمت اول این مجموعه نشان می‌دهد که حباب‌های متان می‌توانند باعث سقوط هواپیما‌ها شوند. در این مستند دانیل تیلور، کاوشگر کشتی‌های غرق شده و هواپیماهای سقوط کرده در مورد خطرات حباب متان هشدار می‌دهد. همچنین نشت گاز از کف اقیانوس یک اتفاق رایج تلقی میشود که دانشمندان در برخی مناطق مشاهده کرده‌اند.

 
 راز مثلث برمودا و نجات یافتگان برمودا را بخوانید | مجله علی‌بابا
 

تیلور توضیح داد:" ناهنجاری‌های عجیب و غریبی در کف دریا می‌توانند باعث ناپدید شدن کشتی‌ها باشند".

او در این مستند گفت: "در یکی از بررسی‌ها ما سازند‌های عظیمی شبیه دهانه پیدا کردیم که بزرگترین آن‌ها ۶۰۰ متر بود" در همین راستا، مجری این مجموعه اظهار کرد:" برخی از محققان نشان داده‌اند وقتی رسوبات فوران می‌کنند، حباب‌های عظیمی با خارج شدن از آب می‌توانند کشتی ها را غرق کنند".

تیلور ادعا کرد:" حبابی که از دهانه حفره ثبت شده توسط تیمش بیرون می‌آید، می‌تواند با بالا آمدن به سمت سطح اقیانوس به طور خطرناکی گسترش یابد".

وی ادامه داد: "اگر حبابی در زیر یک کشتی منفجر شود، کشتی به سادگی توسط آب بلعیده و غرق می‌شود".

سایر محققان نیز درباره ارتباط حباب‌های ترکیده‌ با ناپدید شدن کشتی‌ها در مثلث برمودا هشدار داده‌اند. با این حال گفته می‌شود کشتی‌های مدرن در برابر تلاطم در سطح اقیانوس مقاومت می‌کنند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۷/۱۳
بعد غرق شدن چرا ناپدید میشن و هیچ لاشه ای از آنها پیدا نمیشود

نظر خود را براي ما ارسال كنيد