تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۵ مهر ساعت ۱۷:۴۰ بازدید: 2147      نظرات: 0      کد مطلب: 16747

ساماندهی دکه‌های سد مهاباد در دستور کار قرار گرفت


جلسه شورای هماهنگی مبازه با مواد مخدر شهرستان مهاباد، امروز، ۲۵ مهر ١۴٠٠ در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسە مقامات انتظامی شهرستان مهاباد آماری از کشفیات و طرح‌های این سازمان ارائە دادند.

 

سلیمان پاکزاد، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مهاباد در این جلسه گفت: انتظار می‌رود با خرد جمعی و همکاری همەجانبه دستگاه‌ها، ادارات و نیروی انتظامی به بحث مبارزه با مواد مخدر ورود کرده و اقدام‌های لازم صورت گیرد.

 

معاون فرماندار مهاباد با اشاره به موضوع دکه‌های حاشیه سد مهاباد اظهار داشت: موضوع دکه‌های حاشیه دریاچه سد مهاباد بە دلیل نبود نظارت و بازرسی از نحوه فعالیت آن‌ها در حال تبدیل شدن به یک معظل اجتماعی هستند از این رو موضوع مربوطه را به شورای تأمین ارجاع داده و در اولین جلسه پیش رو این شورا به آن پرداخته خواهد شد.

 

پاکزاد بیان داشت: با توجه به نزدیک شدن به زمان بازگشایی مدارس، اداره آموزش و پروش نسبت به ایمن‌سازی و کنترل اقلام مصرفی و خوراکی دانش‌آموزان اقدام نماید.

 

مهران یوسفی رئیس اداره بهزیستی مهاباد گفت: مهمترین بخش در مبارزه با مواد مخدر، تأمین اعتبار است. توزیع کنندگان و قاچاقیان مواد مخدر با انواع روش در امر تهیه و توزیع مواد مخدر فعالیت دارند. همین امر مبارزه با مواد مخدر را سختتر کرده است.

 

محمد جهین، رییس اداره صمت مهاباد در این جلسه اظهار داشت: با مساعدت مالی اتحادیه‌های صنفی شهرستان مبلغ ١۴ میلیون تومان جهت تأمین هزینه‌های ترک اعتیاد هفت نفر برای دو دوره تأمین خواهد شد.

 

هاشم لاجانی رئیس اتاق اصناف مهاباد گفت: در سال‌های گذشته در طرح برخورد با قلیانسراها، تمامی قلیانسراهای سطح شهرستان پلمب شدند. پس از آن با دستور مقامات استانی تحت رعایت شرایطی خاص شاهد بازگشایی آن‌ها بودیم. در یک ماه گذشته تعداد ١٢ قلیانسرا در سطح شهرستان مهاباد به دلیل تخطی از قوانین ارائه خدمات پلمب شدند.

 

محمد کریم دخت، رئیس مرکز فنی حرفه‌ای مهاباد با اشاره به اشتغالزایی برای معتادان بهبودیافته گفت: بهزیستی ٢٠ تن از معتادان بهبودیافته و یا خانوادەی آن‌ها را بە مرکز فنی حرفەای معرفی کردە تا بە صورت رایگان در حرفەهای صنعتی آموزش ببینند.

 

 

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد