تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۹ مهر ساعت ۹:۲۶ بازدید: 1217      نظرات: 0      کد مطلب: 16772
بعد از 4 سال تعطیلی

سالن تکثیر گل‌های کمیاب در مهاباد بازگشایی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، عصر روز گذشته سالن تکثیر کاکتوس و گیاهان خاص (نیکا) بعد از ۴ سال بازگشایی شد.

مازیار یوسفی مدیر این سالن تکثیر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: سالن تکثیر نیکا از سال 1396 با هدف تکثیر کاکتوس و گل‌های کمیاب در این شهرستان آغاز بکار کرده ولی بازه زمانی برای به ثمر رسیدن تکثیر و شیوع ویروس کرونا موجب شد تا این سالن بصورت دائمی دایر نباشد.

وی افزود: با هدف آموزش و آشنایی برخی شهروندان علاقمند به تکثیر برخی گونه‌های کمیاب کاکتوس و گل، این سالن به مدت 7 روز بازگشایی می‌شود و بعد از آن نیز شهروندان می‌توانند با هماهنگی لازم با مدیریت ، ضمن حضور در سالن نیکا، دانش خود را در این زمینه ارتقا دهند.

یوسفی با بیان اینکه هدف اصلی بازگشایی این سالن، آموزش، آشنایی و مشاوره برای کارآفرینی در زمینه تولید گونه‌های کمیاب گل است، تصریح کرد: حدود 200 گونه گل و کاکتوس که بخش عمده آن جزو گونه‌های خاص و کمیاب است در معرض نمایش گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: برخی از گونه‌های این سالن که درحال تکثیر هستند، از کشورهای آمریکای جنوبی، ژاپن و سایر کشورها وارد شده‌اند.

مدیر سالن تکثیر نیکا در ادامه اظهار کرد: برای ایجاد تنوع، برخی گونه‌های گل آپارتمانی نیز در این سالن تکثیر یافته‌ و بفروش می‌رسند.

مازیار یوسفی افزود: در این نمایشگاه انواع  کاکتوس، گیاهان خاص، کمیاب، گیاهان رنگی و پیوندی از انواع خانواده‌های(سرئوس‌ها، ژمینوها، استریاس‌ها، افوربیاها، کاکتوسها، هاورتیاها، آلویه ها، آگاوها و ......) و واریته‌هایی از کشورهای مختلف ارائه می‌شود.

به گزارش هاژه، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از فردا چهارشنبه مورخه ۲۸ مهرماه سالن نیکا به مدت ۷ روز در شیفت بعد از ظهر از ساعت ۱۵ الی ۱۹ آماده بازدید علاقمندان می‌باشد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد