تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۴ آبان ساعت ۱۲:۳ بازدید: 941      نظرات: 0      کد مطلب: 16943
به مناسبت هفته کتاب

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد پیام تبریک صادر کرد


به گزارش هاژه، سیامند جوان بخت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد به مناسبت هفته کتاب پیام تبریک صادر کرد.
 
 
متن پیام به شرح زیر است:
 
بسمه تعالی
بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که با شعار " جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم " شروع شده است، فرصتی دست داد تا در باره این "یار مهربان" و دیرینه نکاتی هر چند مختصر را یادآور شویم.
امروز جامعه بشری قبل از هر چیزی به تعامل و درک متقابل نیازمند است چرا که افکار متنوع و سلیقه های انسان کنونی، دنیای زمینی را دچار اختلافاتی شدید و بعضا حیرت آور نموده است. بزرگترین مشکل انسان کنونی سوای مشکلات عدیده اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و....، مشکل فرهنگی و عدم مطالعه کافی درباره موضوعات مختلف جوامع بشری بویژه افکار و عقاید فرهنگ های متعدد جهانی است. امروز باید یاد بگیریم که قبل از "صحبت کردن" قطعا باید "فکر" کنیم و قبل از فکر کردن، باید "مطالعه" نماییم. زمانی که یاد می گیریم بخوانیم، مطمئنا اندیشه ها و افکار به یکدیگر نزدیک می شوند و بتدریج خوشبختی و همزیستی مسالمت آمیز به سراغمان می آید؛ به قول سقراط: "جامعه وقتی فرزانگی و سعادت می یابد که مطالعه، کار روزانه اش باشد".
در دنیا لذتی که با لذت مطالعه برابری کند، نیست. کتاب عمر دوباره است. کتاب بهترین هدیه است، هدیه ای است که بارها می توان آن را باز کرد و به دریچه های روشنایی و آگاهی رسید؛ به تعبیری دیگر: اگر "مادر" نباشد، جسم انسان ساخته نمی شود ولی اگر "کتاب" نباشد، روح انسان پرورش نمی یابد.
در پایان ضمن عرض تبریک هفته کتاب و کتابخوانی به کتابداران و تلاشگران عزیز عرصه کتاب و کتابخوانی و آرزوی موفقیت برای همنوعان و هموطنان عزیزمان، امیدوارم بخشی از زندگی روزمره مان "حتی به مدت چند دقیقه"، صرف مطالعه کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی گردد.
به امید آن روزارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد