تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۴ آبان ساعت ۱۶:۳۲ بازدید: 1392      نظرات: 0      کد مطلب: 16944

آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس مرکز بهداشت شهرستان مهاباد از تزریق بیش از 275 هزار دوز واکسن کرونا در این شهرستان خبر داد.

قاسم امینی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای شروع طرح واکسیناسیون در شهرستان مهاباد تا روز گذشته، 275 هزار و 279 دوز واکسن کرونا تزریق شده است.

وی افزود: از این تعداد 158 هزار و 649 دوز مربوط به نوبت اول، 115 هزا رو 33 دوز مربوط به نوبت دوم و 1 هزار و 597 دوز نیز مربوط به نوبت سوم بوده است.

امینی تصریح کرد: درحال حاضر 82 درصد از جمعیت 18 سال به بالای شهرستان مهاباد دوز اول واکسن و 61 درصد جمعیت 18 سال و بالاتر دوز دوم را دریافت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: تاکنون 73 درصد جمعیت 12 تا 17 سال شهرستان دوز اول واکسن کرونا و 40 درصد جمعیت 12 تا 17 سال دوز دوم واکسن کرونا را در شهرستان مهاباد دریافت کرده‌اند.

مدیر مرکز بهداشت شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به ادامه ورند واکسیناسیون دانش‌آموزان اظهار کرد: درحال حاضر شاخص پوشش واکسن نوبت اول دانش‌آموزان به 95 درصد رسیده است.

وی افزود: انجام واکسیناسیون یکی از علمی‌ترین روش‌ها برای کاهش مرگ و میرهای کرونایی و همچنین رسیدن به ایمنی جمعی است، لذا به شهروندان توصیه می‌شود قبل از شیوع دوباره این ویروس، نسبت به دریافت واکسن اقدام نمایند.

قاسم امینی در پایان تصریح کرد: برای سهولت دسترسی و جلوگیری از اتلاف وقت، در تمامی محلات شهرستان پایگاه‌های واکسیناسیون دایر شده و محدودیتی در تأمین واکسن کرونا در این شهرستان وجود ندارد.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد