تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۶ آبان ساعت ۱۱:۶ بازدید: 3082      نظرات: 0      کد مطلب: 16954

آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا پایان هفته پیش‌بینی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد وضعیت آب و هوای مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی تا پایان هفته را پیش بینی کرد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تحلیلی نقشه‌ها و داده‌های هواشناسی حاکی از آن است که تا پایان، هفته جوی آرام و پایدار در مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی برقرار خواهد بود.

وی افزود: افزایش مه در ارتفاعات و وارونگی هوا بدلیل ساکن بودن وضعیت جوی، یکی از پدیده‌های غالب در پایان هفته خواهد بود، به نحوی که آلاینده‌ها در شهرهای پر جمعیت افزایش می‌یابد.

محمدپور توصیه کرد: بیماران ریوی، سالمندان و کودکان از تردد غیر ضروری در فضای آزاد تا حد امکان خودداری نمایند.

وی اضافه کرد: از شب گذشته کاهش دما در منطقه آغاز شده و شاهد کاهش 5 الی 7 درجه‌ای دما در دو روز آینده خواهیم بود.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: خبرهای منتشر شده در خصوص ورود سامانه بارشی و بارندگی‌ها مربوط نقاط دیگر کشور است و در مهاباد و جنوب استان تا پایان روز جمعه بارندگی روی نخواهد داد.

اردلان محمدپور افزود: از ابتدای سال زراعی(مهرماه) تاکنون 51 میلیمتر بارندگی در مهاباد ثبت شده که نسبت به میانگین نرمال 9 میلیمتر کمتر است اما در مقایسه با سال گذشته 18 میلیمتر افزایش یافته است.

وی با اشاره به تحلیل داده‌های هواشناسی برای مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی اظهار کرد: ورود سامانه بارشی برای روز شنبه دور از انتظار نیست اما نمی‌توان بصورت دقیق آن را پیش بینی کرد، لذا در روز جمعه وضعیت دقیق آن به اطلاع شهروندان خواهد رسید. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد