تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ آبان ساعت ۱۷:۱۰ بازدید: 900      نظرات: 0      کد مطلب: 16977

برگزیدگان سی و دومین جشنواره تئاتر کوردستان معرفی شدند


به گزارش هاژه به نقل از ایرنا، برگزیدگان سی و دومین جشنواره تئاتر کوردستان طی مراسمی در مجتمع فرهنگی هنری سنندج معرفی و تجلیل شدند.
 سی و دومین دوره جشنواره استانی تئاتر کوردستان از ۲۷ آبان با نمایشی تحت عنوان«ناگویا» به کارگردانی مظفر فتحی از شهرستان کامیاران آغاز شد و امروز یکشنبه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
آغاز این دوره از جشنواره با غم و اندوه ناشی از دست دادن محمدعلی عبدالملکی یکی از پیشکسوتان حوزه تئاتر کوردستان همراه شد و برنامه اختتامیه هم با گرامیداشت یاد و خاطره این هنرمند برجسته و تجلیل از خانواده‌اش شروع شد.
هنرمندان تئاتر در ابتدای این جشنواره در پیامی به استاد خویش گفتند نامت بر تارک هنر خواهد درخشید و تا هستیم یاد تو با ماست، کاش حسرتی بر دلت نمانده باشد اگرچه دوباره دیدنت حسرتی برای ما شد.
در ادامه هم پیام تسلیت قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای درگذشت محمدعلی عبدالملکی هنرمند پیشکسوت تئاتر استان قرائت شد که در این پیام آمده است:  با کمال تاسف، باخبر شدیم که نویسنده شایسته، کارگردان توانا  و رئیس یونیمای استان کوردستان، استاد محمدعلی عبدالملکی،  بزرگمرد جامعه‌ی هنری کردستان و پیشکسوت بزرگوار تئاتر این استان، دعوت حق را فروتنانه پاسخ گفت.
فقدان این انسان شریف و هنرمندِ تاثیرگذار را به جامعه‌ی هنرهای نمایشی سرزمین‌مان، به ویژه خاندان گرامی و هموطنان شریف کورد، تسلیت و تعزیت می‌گویم.
 فقدان کسی را که زندگی و هنر وارسته‌اش، مصداق این سخن بود که گفت:
گنج زری بود در این خاکدان
کو دو جهان را به جوی می‌شمرد
قالب خاکی سوی خاکی فکند
جانِ خِرد سوی سماوات بُرد
برگزیدگان جشنواره تئاتر کوردستان در بخش های مختلف
هیئت داوران این دوره از جشنواره متشکل از ناصح کامگاری، رفیق نصرتی و یوسف باپیری که از اساتید و هنرمندان برجسته حوزه تئاتر کشور هستند،بود.
با رای هیات داوران این دوره از جشنواره در بخش موسیقی زانیار اصلانی برای موسیقی نمایش قصه مردی که لب نداشت از سنندج در بخش طراحی لباس هم کامران جباری برای نمایش سالخورده‌گی از بیجار برگزیده شدند.
در بخش طراحی صحنه هم با رای هیات داوران حمید مرادویسی برای طراحی صحنه نمایش شانتاژ از سنندج،کامران جباری و یاسر هاشم زاده برای نمایش سالخورده‌گی از بیجار مورد تقدیر قرار گرفتند و شعیب مکتبداری برای نمایش نابی‌نایی از سنندج هم برگزیده این بخش شد.
بخش بازیگران زن ۶ کاندیدا داشت که با رای هیات داوران از این افراد سرور خوش اقبال برای بازی در نمایش نابی‌نایی از سنندج  شایسته تقدیر و دنیا هاشمی برای بازی در نمایش سالخورده‌گی برگزیده شد.
بخش بازیگران مرد هم دارای ۶ کاندیدا بود که با رای هیات داوران حسن ترقی برای بازی در نمایش تنهایی از سنندج شایسته تقدیر و کامران جباری برای بازی در نمایش سالخورده‌گی از بیجار برگزیده شد.
بخش نویسندگی هم پنج کاندیدا داشت که با رای هیات داوران زانیار اصلانی برای نمایش قصه مردی که لب نداشت شایسته تقدیر و به طور مشترک  باقر سروش برای نمایش سالخورده‌گی و سیاوش جدیدی و عمران مرادی برای نمایش شانتاژ برگزیده شدند.
بخش کارگردانی این دوره از جشنواره هم پنج کاندیدا داشت که با رای هیات داوران هیچ کدام به عنوان برگزیده تشخیص داده نشدند و تنها سیاوش جدیدی و عمران مرادی برای کارگردانی نمایش شانتاژ و یاسر هاشم زاده و کامران جباری هم برای نمایش سالخورده‌گی شایسته تقدیر شدند.
در بین ۱۱ نمایش راه یافته به سی و دومین جشنواره تئاتر کردستان با رای هیات داوران ۲ نمایش سالخورده‌گی از بیجار و شانتاژ از سنندج برای معرفی به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انتخاب شدند.
در این مراسم علاوه بر برگزیدگان از همه کارگردان‌های نمایش‌های راه یافته به این دوره از جشنواره تئاتر استان و اعضای گروه‌ها با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.
سی و دومین دوره جشنواره استانی تئاتر کردستان از ۲۷ آبان با نمایشی تحت عنوان«ناگویا» به کارگردانی مظفر فتحی از شهرستان کامیاران کار خود را آغاز کرد و امروز یکشنبه ۳۰ آبان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد