تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۴ آذر ساعت ۱۲:۱۷ بازدید: 1017      نظرات: 0      کد مطلب: 16999
شهروندان مراقب باشند

تماس های خارج از کشور شیوه ی جدید کلاهبرداری


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نیروی انتظامی شهرستان مهاباد با اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شهروندان با شماره‌های ناشناس خارج از کشور تماس دوباره نگیرید.

در این اطلاعیه آمده است:

اگر با  شماره‌ای بین‌المللی با پیش کد های  00378 و یا 00960  که آن را تشخیص نداده اید، با شما تماس گرفته‌اند، مجددا با آن شماره تماس برقرار نکنید، این روش یک کلاهبرداری  است و می‌تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

در این روش، یک روبوکال یا روبات تماس‌گیرنده روی یک شماره قرار می‌دهند و بعد از یک یا دو بوق، تماس را قطع می‌کنند، این روبات‌ها حتی ممکن است چند بار با یک شماره تماس بگیرند و تا شخصی که تماس از دست رفته را دریافت کرده، ترغیب به برقراری تماس با شماره ناشناس شود.

در این شیوه از کلاهبرداری، مهاجم یکسری شماره‌های ویژه  تهیه می‌کند، و از آنها به‌صورت رندوم به شماره‌های سراسر دنیا تماس‌هایی را برقرار و بلافاصله قطع می‌کنند تا یک تماس از دست‌رفته (Missed Call) در گوشی قربانی مشاهده شود.

در صورتی که قربانی به برقراری تماس مجدد با مهاجم اقدام کند، یک پیام ضبط ‌شده برای وی پخش شده و بدون اینکه فرد متوجه باشد درگیر قبوض بالا می‌شود.

در خصوص شکایت برخی از کاربران اینستاگرام درخصوص حک شدن صفحه ی شخصی آنان نیز شایان ذکر: در این روش  نیز صفحه شخصی فرد مصادره می شود و پیام هایی برای مخاصبان وی در خصوص تقاضای پول ارسال می شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد