تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۶ دي ساعت ۱۱:۱۱ بازدید: 1001      نظرات: 1      کد مطلب: 2694

بازگشت پرسر و صدای کتاب «هیتلر»


کتاب «نبرد من» نوشته «آدولف هیتلر» در اولین تجدید چاپ پس از جنگ جهانی دوم در آلمان، ۸۵ هزار جلد فروخت.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، موسسه تاریخ معاصر مونیخ که چاپ کتاب «نبرد من» هیتلر را در آلمان بر عهده دارد،‌ اعلام کرد این اثر از سال گذشته که برای اولین‌بار پس از جنگ جهانی دوم در این کشور مجوز نشر گرفته، با استقبال فراوانی مواجه شده و به چاپ ششم رسیده است.

این کتاب از ژانویه سال گذشته دوباره وارد چرخه چاپ کتاب آلمان شده و تاکنون ۸۵ هزار جلد فروخته است. این انتشارات ابتدا قصد داشت تنها ۴۰۰۰ هزار نسخه از این دوجلدی را روانه بازار کند اما تقاضای بالا از سوی کتاب‌فروشی‌ها، کار را به چاپ ششم رسانده است.

«نبرد من» در سال گذشته اغلب در فهرست پرفروش‌ترین‌های ادبیات غیرداستانی مجله «اشپیگل» قرار داشت و حتی به مدت دو هفته در ماه آوریل صدرنشین این جدول بود.

مدیر این انتشارات اعتقاد دارد ترس از تبلیغ و گسترش افکار و جهان‌بینی «هیتلر» کاملا از بین رفته و به همین دلیل، قصد دارد به توزیع این کتاب در نقاط دیگر آلمان و اروپا اقدام کند. این ناشر همچنین گفت که ترجمه‌های انگلیسی و فرانسوی این کتاب به زودی آماده چاپ می‌شوند.

آمارهای ارائه‌شده از سوی کتاب‌فروشی‌ها نشان می‌دهد علاقه‌مندان به آثار سیاسی، تاریخی و تحصیل‌کرده‌ها بیشتر از «نبرد من» استقبال کرده‌اند.

دولت آلمان به مدت ۷۰ سال از انتشار کتاب‌هایی که موضوعاتی جنجالی داشتند و به قربانیان حکومت نازی بی‌احترامی می‌کردند، جلوگیری می‌کرد. اما «نبرد من» از ژانویه سال گذشته به فهرست عمومی وارد و انتشار آن آزاد شد.

این کتاب شبه‌زندگی‌نامه‌ای از «آدولف هیتلر» است که پایه ایدئولوژی‌های نازیسم او را دربردارد. او این کتاب را در سال ۱۹۲۴ زمانی که در باواریا به جرم خیانت زندانی بود، نوشت. ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نسخه از این کتاب در آلمان به چاپ رسید و از سال ۱۹۳۶ حکومت نازی یک نسخه از آن‌ را به عنوان هدیه ازدواج به زوج‌ها می‌داد.

 

منبع: ایسنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

امیر مردانی ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
تاریخ چیزی جز شرح وتفسیر روابط انسانها نیست که ای کاش تفسیر از ریشه نبود وملتها تاریخهای حقیفی را بدون حشو وزواید وتفسیر های مشع شع مطالعه میکردند .دولتها وحکام انتخابی یا تحمیلی بر ملتها در نگاشتن تاریخ تاثر گذار هستند ،به این معنی ملتها وحاکمیت ها باهم مهره های شطرنج تاریخ هستند عده ای شاه هستند عده ی بیشتری وزیر عه ای اسپ باربر وانبوهی هم سرباز یا گوشت دم توپ روند تاریخ هماره تکاملی است مگر در موارد استثنایی ،انجا که تاریخ تکرار میشود یا به قهقرا میرود ثابت میشود که یک طرم از سازندگان تاریخ(دولتها یاملتها )احمق هستند،اگر کتاب خاطرات آدلف هیتلر در جامعه طرفدار وخواننده پیدا میکند دلیل آن است که ملتهای امروز از عمل کرد دولتها ناراضی هستند ومیل به رجعت دارند .واین یعنی تاریخ بشریت با( شدت وضعف) در کشورهای متفاوت روند تکاملی نداشته ،یعنی یکطرف از سازندکان تاریخ (ملتها یا دولتها )احمق هستند ،قضاوت با خواننده..

نظر خود را براي ما ارسال كنيد