تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ آذر ساعت ۱۸:۵۷ بازدید: 1580      نظرات: 0      کد مطلب: 17087
شهردار جدید گوک تپه رسما آغاز بکار کرد

اعضای شورا و شهرداری برنامه‌های خود را اعلام کردند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مراسم معارفه شهرداری جدید شهر گوک‌تپه در سازمان شهرداری این شهر برگزار گردید.

در این مراسم حکم شهردار جدید گوک تپه که به امضای استاندار آذربایجان غربی رسیده بود توسط فرماندار مهاباد به فایق مصطفی‌نژاد واگذار شد.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: صداقت، امانت‌داری و جلوگیری از استخدام‌های خارج از چهارچوب از دستاوردهای مهم اعضای شورا و شهرداری دوره قبل در گوک‌تپه بوده است.

وی افزود: نیروهای مازاد در شهرهای نوپا از مهمترین مشکلات و اشتباهاتی است که منجر به افزایش هزینه‌های جاری در شهرداری‌های است.

خدرلو تصریح کرد: جلوگیری از ساخت و سازهای غیراستاندارد، غیرمجاز و تراکم فروشی و همچنین تلاش برای کسب درآمدهای پایدار مهمترین انتظاراتی است که مسوولان از مدیریت شهر گوک‌تپه دارند.

وی اضافه کرد: با توجه به موقعیت و جایگاه ویژه این شهر در مسیر ارتباطی مهاباد، چشم انداز و پتانسیل خوبی در این منطقه برای توسعه و آبادانی فراهم است و امیدواریم مجموعه شورا و شهرداری از این ظرفیت استفاده کنند.

فرماندار مهاباد در پایان تراکم فروشی و اجازه ساخت و سازهای غیراستاندارد و غیرمجاز را خیانت به نسل‌های آینده اعلام کرد و خواستار اجرای قانون برای بنا نهادن شهر گوک‌تپه شد. 

امید رسولی رییس شورای شهر گوک‌تپه نیز در گفتگو با هاژه اظهار کرد: فایق مصطفی نژاد که تخصص او در رشته عمران است، ضمن اینکه روابط خوبی با عامه شهروندان دارد، با 5 رأی قاطع از سوی تمامی اعضای شورای شهر به عنوان شهردار انتخاب شده بود.

وی افزود: بازگرداندن اعتماد شهروندان به مجموعه شورا و شهرداری سرلوحه تمامی برنامه‌های دوره جدید خواهد بود و انتخاب شهردار جدید نیز بر همین مبنا صورت گرفته است.

رسولی تصریح کرد: افزایش فعالیت‌های عمرانی، تلاش برای جدب اعتبارات و درآمدزایی برای شهر نوپای گوک‌تپه از مهترین اقدامات دوره جدید خواهد بود.

حسن نورزی‌زاده عضو دیگر شورای شهر گوک‌تپه نیز، خواستار حمایت مسوولان رده بالای شهرستان مهاباد برای پیشبرد برنامه‌ها و ادامه پروژه‌های نیمه کاره شد.

وی افزود: کمبود فضای آموزشی، نبود سرانه‌های ورزشی، فضای سبز، مراکز درمانی شبانه‌روزی از مهمترین کمبودهای زیرساختی در شهر گوک‌تپه است.

نوری‌زاده با اشاره به نبود مراکز شبانه‌روزی درمانی، خواستار تأسیس کلینیک‌های شبانه روزی برای ارائه خدمات به شهروندان شد و گفت: علاوه بر کمبود زیرساخت‌های درمانی، عدم حضور ادارات در شهر گوک تپه یکی دیگر از معضلاتی است که شهر با آن روبروست و ادارات شهرستان نبود کلانتری و مراکز انتظامی را دلیل عدم احداث ساختمان و اسقرار در گوک تپه اعلام می‌کنند.

این عضو شورای شهر گوک تپه در پایان خواستار اتصال شبکه آبرسانی شهر گوک تپه به مجتمع 141 واحدی شد و گفت: افزایش جمعیت، کاهش آبهای سطحی و همچنین قطعی‌های مکرر برق، احداث مخزن ذخیره آب شرب را بیش از پیش ضروری کرده است.

فایق مصطفی نژاد شهردار جدید گوک تپه نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه برنامه‌های خود را اعلام کرد و گفت: با توجه به بازه زمانی تصدی شهرداری که 4 ساله است، برنامه‌های میان‌مدت 2 ساله برای عمران شهری و ارائه خدمات بیشتر به شهروندان در نظر گرفته شده است.

وی در پایان افزود: در صورت تأمین اعتبارات در سال 1401 ساختمان شهرداری، شورای شهر و آشیانه آتش‌نشانی شهر گوک‌تپه تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد