تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ آذر ساعت ۱۱:۳۱ بازدید: 844      نظرات: 0      کد مطلب: 17095
مشکلات ترافیک مهاباد

بمب‌های ساعتی سیار در انتظار ساماندهی


آرامش و امنیت شهروندان در شهر یکی از ارکان مدیریت شهری است که همواره باید در تلاش بود تا به استانداردهای جهانی نزدیک شود.
چندسالی است که پارک کردن تانکرهای حمل سوخت در کوچه و خیابان‌های سطح شهر مهاباد، علاوه بر تخریب آسفالت و آلودگی صوتی برای شهروندان می‌تواند خطرات جدی به دنبال داشته باشد.
هاژه در دیماه سال 1399 نسبت به بروز هرگونه حادثه احتمالی در صورت عدم ساماندهی وضعیت هشدار داده است.
هر کدام از این تانکرها می‌تواند همچون بمبی ساعتی عمل کنند. عبور اين بمب‌های سيار از محدوده شهری و پارک آن در محله‌ها و کوچه‌ها می‌تواند این سوال را مطرح کند که اگر سانحه‌ای برای اين تانكرها روی دهد چگونه می‌توان مردم را از خطرات آن در امان نگه داشت.
9 ماه از مطرح کردن این مطالبه از سوی شهروندان گذشته اما تا این لحظه اقدام موثری در رابطه با آن صورت نگرفته است.
تاکنون چندین جلسه با حضور مسوولان برگزار شده و چند سرمایه‌گذار نیز پیشنهاد احداث پارکینگ را داده‌اند اما تاکنون به سرانجام نرسیده است.
سرهنگ حاتم ابراهیمی رییس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد در این باره به خبرنگار هاژه گفت: پارک تانکرهای سوخت در سطح شهر معضل تمامی شهرهای کشور است و بر همین مبنا در شورای ترافیک شهرستان چندین بار مطرح شده است.
 

 
وی افزود: مقرر شد تا مکانیابی آن توسط شهرداری و ادارات دیگر شهرستان صورت بگیرد تا مقدمات ساماندهی آن فراهم شود.
ابراهیمی تصریح کرد: راهنمایی و رانندگی برابر وظایف خود در چندین محله شهرستان اقدام به اعمال قانون خودروهای پارک شده می‌کند ولی رانندگان همواره انتقاد می‌کنند که جایی مشخص برای پارک خودروهای آنان وجود ندارد
وی اضافه کرد: تا زمانیکه مکان مشخصی به عنوان پارکینگ توسط شهرداری تعیین نگردد، اعمال قانون با جریمه چاره کار نخواهد بود.
به گفته رییس راهنمایی و رانندگی در صورت احداث پارکینگ ویژه برای این خودروها، نیروهای پلیس می‌توانند برای اعمال قانون از جرثقیل سنگین برای هدایت خودروها به پارکینگ اقدام کنند ولی پیش از آن بایستی پارکینگ ویژه احداث شود.
 
مسوولان رده بالای شهرستان از شهرداری خواسته‌اند با توجه به درآمدزایی اجرای این پروژه شهرداری نسبت به احداث پارکینگ اقدام نماید.
شهرداری مهاباد توپ را به زمین مسکن و شهرسازی انداخته و اعلام کرده که مسکن و شهرسازی خواستار مکانیابی زمین شده درحالیکه اطلاعی از زمین‌های این اداره در مهاباد ندارد.
اگرچه تردد و پارک این خودروها در کاربری‌های مسکونی خطری جدی است ولی گویا مسوولان این خطر را آنگونه  که لازم است جدی نگرفته‌اند.
عبور و مرور خودروهای سنگین برای رانندگان این خودروها در خیابان‌های باریک شهر مهاباد هم چندان کار آسانی نیست و آنها نیز خواستار تعیین چند مرکز در نقاط مختلف شهر هستند.
سهولت دسترسی رانندگان به خودروهایشان هم از مسائلی است که باید در نظر گرفته شود.
مسوولان راهنمایی و رانندگی مهاباد هم اعمال قانون و جریمه را چاره کار نمی‌دانند و معتقدند، جریمه نمی‌تواند مانع وقوع یک حادثه شود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد