تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۷ آذر ساعت ۱۳:۱۵ بازدید: 1673      نظرات: 1      کد مطلب: 17110
شهردار مهاباد رسما آغاز بکار کرد

رستم‌پور: کام شهروندان را با بیان مشکلات و اعلام بدهی تلخ نمی‌کنم/ حرفهایم را در میدان عمل می‌زنم


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بعد از چند سال بی سروسامانی در مدیریت شهری مهاباد، صبح امروز مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید مهاباد با حضور مسوولان شهرستانی و استانی برگزار گردید و طی آن از زحمات شهردار قبلی و سرپرست شهرداری تقدیر و بابک رستم پور به عنوان شهردار جدید مهاباد منصوب شد.

 

عبدالسلام امامی امام جمعه شهرستان مهاباد در این مراسم ضمن تبریک به اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار اظهار کرد: سابقه درخشان رستم‌پور در شهرداری‌های بانه و بوکان، امیدهایی را برای سروسامان دادن به شهرداری مهاباد ایجاد کرده است.

 

وی افزود: نظاره‌گر عملکرد شهردار جدید خواهیم بود و انتظار داریم عدالت در خدمات رسانی برای شهروندان فراهم شود.

امید خضری رییس شورای شهر مهاباد نیز در این مراسم به بیش از 30 برنامه کلان و خرد دوره جدید شورای شهر مهاباد اشاره کرد و گفت: در این مدت چند ماهه 20 جلسه با برای بررسی وضعیت شهر برگزار شده است.

 

وی نزدیک به 20 توصیه هم برای شهردار جدید داشت و افزود: در انجام تغییرات در شهرداری برای افزایش عملکرد حمایت می‌کنیم و معتقدیم تعامل بین شهردار و شورا در پیشبرد اهداف موثر است.

خضری اقتصاد پایدار و جذب سرمایه‌گذار را برای برون رفت از بحران شهرداری ضروری دانست و گفت: سابقه درخشان شهردار جدید نقطه قوتی برای این مهم است و امیدواریم خدمات فراموش نشدنی رستم‌پور در 2 شهر بانه و بوکان در مهاباد نیز تکرار شود.

جمیل قادری شهردار سابق مهاباد نیز در این مراسم به بیان عملکرد چند ماهه خود پرداخت و گفت: در شرایطی که شورای شهر نداشتیم و بدهی‌های شهردارای بیش از 100 میلیارد تومان بود، با دستان خالی شروع کردیم و با اولویت پرداخت حقوق و افزایش کارایی واحدهای تابعه، التهاب به وجود آمده در شهرداری را سروسامان دادیم.

 

وی افزود: در این مدت علاوه بر تحول در لکه‌گیری آسفالت خیابان، بتن و اصلاح جداول، بیش از 30 میلیارد حقوق معوقه پرداخت شد و سایت نگهداری سگ‌های بلاصاحب نیز احداث گردید.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز در این مراسم مشکلات شهرداری مهاباد را به کوه یخی تشبیه کرد که بیش از 90 درصد آن از چشم‌ها پنهان است.

 

وی افزود: اتفاقات اخیر شورا، کاهش درآمدهای شهرداری، کرونا و وضعیت نامناسب کشور از نظر اقتصادی و تحریم‌ها، یک سال بسیار سخت را برای مهاباد و شهروندان رقم زد.

خدرلو تصریح کرد: اعضای شورای شهر مهاباد در اولین اقدام خود با انتخاب بابک رستم‌پور، نمره قبولی را از مردم کسب کرده‌اند و امیدواریم اعضای شورا اجازه دهند رستم‌پور، شهرداری به معنای کامل باشد.

وی اضافه کرد: دخالت شورا، سایر مسوولان و حتی فرماندار در امورات اجرایی شهردار و همچنین عزل و نصب‌ها در واحدهای تابعه شهرداری پسندیده نیست.

فرماندار مهاباد در ادامه با بیان اینکه باید به شهردار جدید فرصت داد تا هنر مدیریت خود را به نمایش بگذارد، اظهار کرد: اگرچه شهردار سابق و سرپرست شهرداری تلاش‌هایی برای ساماندهی وضعیت انجام دادند، اما بازنگری در عملکرد واحد املاک و ساخت و سازهای غیرمجاز باید بصورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: کسب درآمد پایدار و جلوگیری از تخلف فروشی با نام ماده 100، مقاومت در برابر تحمیل نیروی مازاد و همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مطالبه اصلی مسوولان و شهروندان است.

عارف خدرلو در پایان با بیان اینکه مدت 5 سال است که پروژه فاخری در مهاباد اجرا نشده، تصریح کرد: اگرچه ماهیانه 6 میلیارد تومان از درآمد شهرداری صرف حقوق و بدهی می‌شود و همواره از بدهی‌های سرسام آور سخن می‌گویند اما شهرداری مهاباد فقیر نیست و پتانسل رو به رشدی دارد.

بابک رستم‌پور شهردار جدید مهاباد نیز در این مراسم اظهار کرد: نمی‌خواهم کام شهروندان و مسوولان را با بیان و اعلام مشکلات و بدهی تلخ کنم، لذا آنچه را که می‌خواهم بگویم در میدان عمل به نمایش می‌گذارم.

 

وی افزود: بازگرداندن اعتماد مردم به شهرداری با انجام پروژه‌هایی که پیشتر و بعدها اعلام خواهد شد، از مهمترین اقداماتم خواهد بود و در خلال تصدی، اتمام پروژه‌های نیمه تمام شهر، پیاده‌سازی سیستم یکپارچه الکترونیکی برای جلوگیری از فساد و تخلفات را به سرانجام می‌رسانم.

رستم‌پور تصریح کرد: بر تمامی مشکلات واقفم و لزومی برای بیان آنها نمی‌بینم، لذا در راستای برقراری و ارائه عدالت متوازن در خدمات رسانی گام برمی‌دارم.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی پورآذر ۱۴۰۰/۹/۲۰
کارخوبی اشنا کردن مردم با مسولان ومشکلات شهری وبرانامه های اینده

نظر خود را براي ما ارسال كنيد