تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۲ دي ساعت ۱۳:۱۶ بازدید: 1592      نظرات: 3      کد مطلب: 17310

ساماندهی میوەفروشان سیار مهاباد؛ کمی دور، کمی نزدیک


به گزارش پایگاه خبری هاژه، مشکلات ترافیکی ناشی از سد معبر، عدم رعایت حقوق شهروندی توسط رانندگان، ازدیاد خودروهای تک‌سرنشین، عدم مدیریت و نظارت صحیح توسط دستگاه‌های مربوطه چند سالی است دست به گریبان کالبد شهر مهاباد شدە است.

امروز ١٢ دیماه ١٤٠٠، شورای ترافیک شهرستان مهاباد بە ریاست خشایار صنعتی، معاون فرماندار ویژه شهرستان برای چندمین بار در سال جاری تشکیل جلسه داد.

صنعتی وضعیت ترافیکی مهاباد را در شان این شهر ندانست و گفت: استفاده از تمام فضاها و ظرفیت‌های موجود جهت حل معضلات ترافیکی یک امر ضروری است.

وی از عدم ساماندهی دست‌فروشان و میوه‌فروشان سیار سطح شهر انتقاد کرد و راهکارهایی برای حذف سد معبر مبتنی بر حفظ معیشت دست‌فروشان ارائه کرد. به گفته وی استفاده از زمین‌های جنب آموزش و پرورش و همچنین جنب بازار سیگار واقع در بلوار پرستار مهاباد، می‌تواند چارەساز معضلات کنونی باشد.  

سرهنگ ابراهیمی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد در مورد آسیب‌های ترافیکی گفت: بیشتر ترافیک موجود در چهار منطقه مرکزی شهر ایجاد می‌شود. وانت‌‌بارهای میوه‌فروش بیشتر در مناطق حاشیەای ایجاد ترافیک می‌کنند. مهمانانی که از شهرهای دیگر وارد می‌شوند، به مرکز شهر گسیل می‌شوند و اجماع این مسایل وضع فعلی را پدید آورده است.

وی افزود: افزایش هزینەهای حمل و نقل عمومی و همزمان، کاهش هزینەهای استفادە از خودروهای شخصی، سهم زیادی در ایجاد وضع موجود دارند. به همین دلیل راه‌کارهایی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت به کمیته فنی شورای ترافیک ارائه و در صورت تصویب، اجرایی خواهیم کرد.

سرهنگ ابراهیمی در مورد انتقادات و گلایەهای اهالی کوی هەژار مهاباد گفت: اهالی این منطقه خواستەهای بە حقی از جمله: وضعیت ورودی، پارک خودروهای سنگین و عدم زیرسازی خیابان کناری این منطقه دارند که با تشکیل یک کمیته تخصصی، با همکاری ارگان‌های ذیربط، بە زودی نسبت به حل مشکلات آنان اقدام خواهیم کرد.

 به گزارش هاژه، در یک سال گذشته چندین جلسه در مورد ساماندهی دست‌فروشان و میوەفروشان سیار برگزار شدە. چندین گزارش و یادداشت به قلم تحریر درآمدە و گزارشات تصویری گوناگونی در این مورد در رسانه‌ها منتشر شدە. اما کمامکان سد معبر است و ترافیک و نقض حقوق شهروندی. زمان حل این معضلات چە موقع است؟ پاسخی که استنباط می‌شود این است: کمی دور، کمی نزدیک.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

اکام ۱۴۰۰/۱۰/۱۳
میوه فروشان و دست فروشان باید جمع شوند بهترین راهکار است بعضیا راه رو بستن اصلا تا اینکه میگی راه رو باز کن عصبی هم میشه عزیز من تو که کار داری از کار خودت نمیگذری ب بقیه هم احترام بذار اونا هم کار دارن ب کارشون برسن پس مغازه ها برا چین برید مغازه خرید کنید مغاز دار بدبخت کرایه هم باید پرداخت کند دست فروشان باید جمع شوند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سام ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
سد معبر و پلیس هەمو بە صورت روژانه پولی له میوه فروشان وردگرن بخصوص فلکه ساعت
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ناصر ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
ماشالله نه اینکه زیاد اشتغال زدایی کردید حق دارید میوه فروشان رابه یک گوشه جع کنید این مسله حل نمی‌شود چون مردم گشنه هستند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد