تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۴ بهمن ساعت ۱۱:۳ بازدید: 3977      نظرات: 2      کد مطلب: 17496

حکم پرونده احتکار رییس پیشین اتاق اصناف مهاباد صادر شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس تعزیرات حکومتی شهرستان مهاباد از صدور حکم پرونده احتکار رییس پیشین اتاق اصناف مهاباد خبر داد.
 
اول دیماه سال‌جاری بود که هاژه در گزارشی تحت عنوان رونمایی از سویه جدید ویروس فساد در مهاباد، از احتکار 19.5 تن برنج توسط یکی از مباشران شهرستان(رییس پیشین اتاق اصناف مهاباد) پرده برداشت.
 
چند روز بعد از آن رییس اتاق اصناف مهاباد استعفا کرد و با تایید استعفای وی از سوی رییس کمیسیون نظارت بر امور اصناف ابن شهرستان، سلیمان سلطانی به عنوان رییس جدید اتاق اصناف انتخاب شد.
 
در اینباره بیشتر بخوانید:
 
صبح امروز جعفر نوری رییس تعزیرات حکومتی شهرستان مهاباد از صدور حکم نهایی این پرونده خبر داد و گفت: اتهامات مباشر(رییس پیشین اتاق اصناف مهاباد) که اقدام به احتکار 19.5 تن برنج یارانه‌ای تنظیم بازار کرده بود به اثبات رسیده است.
 
وی افزود: مباشر محکوم ضمن اینکه باید 19.5 تن برنج یارانه‌ای تنظیم کالای شهرستان را بازگرداند، مبلغ 100 میلیون تومان نیز جریمه شده است.
 
نوری تصریح کرد: روزانه 2 تن برنج بازگردانده شده از سوی مباشر محکوم در سطح شهرستان توزیع می‌شود.
 
رییس تعزیرات حکومتی شهرستان مهاباد در ادامه از صدور حکم پرونده احتکار روغن موتور در این شهرستان نیز خبر داد و گفت: پرونده احتکار بیش از 100 هزار لیتر روغن موتور و روان کننده که تابستان امسال در یکی از روستاهای این شهرستان کشف شده بود، در دستور کار بازرسان تعزیرات حکومتی قرار گرفت و در نهایت متهم این پرونده نیز به پرداخت 100 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.
 
جعفر نوری در پایان با بیان اینکه 30 درصد تخلفات بخش کالا و خدمات از طریق گزارش مردم پیگیری و رسیدگی می‌شود، افزود: شهروندان با مشاهده هرگونه تخلف شامل گرانفروشی، درج نکردن قیمت و کم ‌فروشی می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی 135 موضوع را برای رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی مهاباد اعلام کنند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

آرمند ۱۴۰۲/۴/۲۸
آقای نوری چرا کسی بربنگاههای مهاباد و کلاه برداری بعضی ازبنگاهی ها وکمسیون زیاد رسیدگی نمیشه.چرا گرانی اجاره ها رو کسی رسیدگی نمیکند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

آرمان ۱۴۰۰/۱۱/۴
به نظر شما با این جریمه اندک میشه جلوی فساد رو گرفت و انگیزه فساد رو از بین برد متاسفم برای همچین حکمی و شرمسارم از این بی قانونی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد