تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۹ بهمن ساعت ۱۲:۹ بازدید: 1440      نظرات: 0      کد مطلب: 17537
آخرین وضعیت جاده‌های مهاباد و راه‌های مسدود روستایی اعلام شد

کولاک راه ارتباطی 45 روستای مهاباد را دوباره مسدود کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی شهرستان و تعداد راه‌های مسدود روستایی مهاباد را اعلام کرد.

محسن خادمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: محورهای مهاباد به بوکان(برهان) و مهاباد به پیرانشهر(پسوه) به علت کولاک شدید، یخبندان و ارتفاع بالای برف دوباره مسدود شده و چند تیم از نیروهای راهداری با ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین درحال برفروبی و یخ‌زدایی هستند، لذا از شهروندان تقاضا می‌شود از هرگونه تردد در این مسیرها جدا خودداری نمایند.

 

وی افزود: شهروندان باید از مسیرهای جایگزین مهاباد – نقده بجای محور پسوه و مسیر مهاباد – میاندوآب – بوکان بجای مسیر برهان استفاده نمایند.

خادمی تصریح کرد: تردد در محور مهاباد – سردشت نیز در جریان است اما در گردنه‌های جواله‌رشان و زمزیران کولاک است و نیروهای راهداری درحال برفروبی و نمک پاشی هستند، لذا شهروندان از ترددهای غیر ضروری در این مسیر خودداری نمایند و در صورت تردد ضمن به همراه داشتن زنجیر چرخ، سوخت کافی و جیره خشک، از سالم بودن سیستم گرمایشی و برف پاکن خودرو اطمینان حاصل کنند.

وی اضافه کرد: تردد در محورهای مهاباد به میاندوآب و ارومیه در جریان است، با این حال رانندگان باید با احتیاط و رعایت فاصله طولی با خودروی جلویی حرکت نمایند.

*رهاسازی 44 خودروی گرفتار در کولاک*

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد از رهاسازی 44 خودروی گرفتار در کولاک محورهای مواصلاتی شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: علی‌رغم اعلام مسدودی مسیر مهاباد – بوکان 8 دستگاه خودرو که به علت تردد در این مسیر گرفتار کولاک شده بودند، رهاسازی شدند.

وی افزود: تعداد 30 خودروی سنگین(تریلی)، نیمه سنگین و خودروی سواری نیز در محور مهاباد – سردشت در گردنه‌های جواله‌ره‌شان و زمزیران رهاسازی شده‌اند.

خادمی تصریح کرد: 6 دستگاه خودروی سواری در محور روستایی برده‌میش نیز توسط نیروهای راهداری رهاسازی شده‌اند.

*کولاک راه ارتباطی 45 روستای مهاباد را دوباره مسدود کرد*

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد گفت: کولاک چند روز گذشته راه‌های ارتباطی بازگشایی شده تعداد زیادی از روستاهای این شهرستان را دوباره مسدود کرده است.

 

وی افزود: ارتفاع برف در برخی نقاط روستایی به علت کولاک به 2 الی 3 متر رسیده است.

خادمی تصریح کرد: در حال حاضر راه ارتباطی 45 روستای این شهرستان 100 درصد مسدود است و تردد در آنها امکان‌پذیر نیست.

وی اضافه کرد: مسیر روستای مرانه در بخش خلیفان مهاباد برای پنجمین بار در 10 روز گذشته مسدود شده و یک دستگاه لودر برای بازگشایی مجدد این مسیر در حال برفروبی است.

خادمی ادامه داد: 7 دستگاه سنگین نیز درحال بازگشایی مسیرهای بیهنگوین، کوران، کاولان، سویناس، کانی سپی و کانی رش، کانی میران، خالدلیل، آچی دره، خره جو و قوزلوجه و گیادروان، برده میش، بوزه، خاتون باغ هستند و همزمان با آن لودر معدن پوکه برده میش بمدیریت جلال تکا در مسیر کپه کند، خاتون باغ و بوزه درحال برفروبی است.

وی گفت: 1 دستگاه نیز برای قلقله، تنگ بالکه و بادام اعزام شده است.

*همکاری 11 شرکت خصوصی مهاباد برای برفروبی *

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد از همکاری 11 شرکت خصوصی این شهرستان برای عملیات برفروبی بدون هیچ چشم داشتی خبر داد و گفت: شرکت‌های خصوصی شهرستان و دستگاه‌داران مهابادی در روزهای برفی به یکی از بازوهای توانمند این اداره برای رفاه حال شهروندان ایفای نقش کرده‌اند.

 

وی افزود: این شرکت‌ها بدون قرارداد و بدون هیچ چشم داشتی مسوولیت سنگینی را برعهده گرفتند، لذا از زحمات و تلاش بی وقفه آنها نهایت سپاس و تشکر را داریم.

خادمی تصریح کرد: معدن سلیمی با یک دستگاه لودر، معدن سنگ یحیی خضری با یک دستگاه بولدوزر، حاج مولود دوستی دستگاه‌دار مهابادی با 1 لودر و 1 بیل مکانیکی، شرکت بالار عماره آقای اسدی با 1 دستگاه لودر، شرکت هومن تک مهندس رضایی با 1 دستگاه لودر و 1 دستگاه گریدر، معدن پوکه برده‌میش با مدیریت جلال تکا با یک دستگاه لودر، جعفر رحمانی پیمانکار راه‌سازی با 2 دستگاه گریدر و بولدوزر، شرکت صفین آقای قریشی با یک گردیدر و بتن آماده سلیمان پیروتی با 1 دستگاه لودر جهت برفروبی و یخ‌زدایی محورهای اصلی و روستایی شهرستان با اداره راهداری این شهرستان همکاری کردند.

*3 دستگاه سنگین به ناوگان برفروبی راهداری مهاباد اضافه شد*

محسن خادمی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد گفت: بدنبال بارش‌های سنگین برف و کولاک شدید در محورهای مواصلاتی و روستایی شهرستان، 3 دستگاه سنگین شامل 1 دستگاه برف‌خور صفر کیلومتر و 2 دستگاه برف روب دیگر به ناوگان بروفروبی شهرستان اضافه شده است.

وی با بیان اینکه برابر پیش‌بینی‌ها کولاک و بارش سنگین برف تداوم می‌یابد، افزود: به علت تداوم برف دستگاه‌های اعزامی به مهاباد همچنان کار خواهند کرد و تا پایان سال در مهاباد مستقر خواهند شد.

خادمی تصریح کرد: درحال حاضر تعداد 3 دستگاه سنگین برف روب و برف خور در محور مهاباد – بوکان(برهان) در حال برفروبی هستند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد