تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۰ بهمن ساعت ۱۱:۱۰ بازدید: 2064      نظرات: 3      کد مطلب: 17549
شهردار مهاباد:

سایت پسماند مهاباد تغییر کرد/ مشکل بودجه برای ساماندهی سگ‌های بلاصاحب نداریم


 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد از انتقال سایت پسماند مهاباد به سایت مشترک و تخصیص اعتبار برای ساماندهی سگ‌های بلاصاحب خبر داد.

 

بابک رستم پور در نشست با اصحاب رسانه شهرستان مهاباد اظهار کرد: انتقال سایت پسماند مهاباد برابر مطالبات و دغدغه‌ اصلی شهروندان، خصوصا ساکنین سیدآباد به سایت مشترک پسماند منتقل شده است.

 

وی افزود: اگرچه بارش سنگین برف این کار بزرگ را که یکی از مطالبات اصلی شهروندان بود به حاشیه راند، اما مانع از اجرای تصمیم شهرداری مبنی بر تغییر سایت پسماند نشد و از هفته گذشته انتقال سایت بصورت کامل انجام شده است.

رستم‌پور تصریح کرد: در حال حاضر احداث سایت پسماند میانه برای تفکیک زباله جهت تأسیس کارخانه بازیافت در دستور کار قرار دارد.

*مشکل اعتباری برای ساماندهی سگ‌های بلاصاحب نداریم*

 بابک رستم پور شهردار شهر مهاباد با بیان اینکه شهرداری آمادگی لازم را جهت تخصیص اعتبارات برای ساماندهی سگ‌های بلاصاحب دارد، اظهار کرد: شهرداری مهاباد و شخص بنده در شهرهای دیگر همواره سیاست زنده‌گیری را اجرا کرده و درحال حاضر نیز این کار به عنوان یک اصل تغییر ناپذیر در حال اجرا است.

وی افزود: شهرداری مهاباد و اعضای شورای شهر ضمن محکوم کردن حادثه غم‌انگیز روزهای گذشته بر این عقیده هستیم که کشتار حیوانات در هر قالبی تنها به ملتهب کردن فضا، تخطی از قانون و جریحه‌دار کردن احساسات شهروندان منجر می‌شود، لذا از روزهای اول آغاز بکار زنده‌گیری و تلاش برای ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در دستور کار قرار گرفته و همواره آماده تخصیص اعتبار لازم برای به نتیجه رسیدن هستیم.

رستم‌پور تصریح کرد: در فضایی که تصمیمات جزیره‌ای، تعطیلی 8 ماهه عقیم‌سازی و عدم تخصیص اعتبارات برای ساماندهی در جریان بوده، طبیعی است که بعد از چند ماه شاهد بروز مشکلات بیشتر باشیم.

وی اضافه کرد: ساماندهی سگ‌های بلاصاحب مشکلات خاص زیادی دارد که از آن می‌توان به اجاره‌ای بودن سایت و عدم امکان هزینه برای توسعه اشاره کرد، از سویی دیگر معارضین زیادی برای تعیین مکانیابی زمین مناسب وجود دارد و استعلامات مکانیابی‌ هر بار توسط ادارات شهرستان با تاخیر و عدم موافقت روبرو می‌شود.

شهردار مهاباد در ادامه از تشکیل بیش از 40 پرونده دیه در رابطه با حیوان گزیدگی در 2 هفته گذشته خبر داد و گفت: چندین پرونده دیگری نیز در حال تشکیل است، لذا شهرداری مهاباد ترجیح می‌دهد اعتبار و بودجه این سازمان بجای پرداخت دیه به عقیم‌سازی و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب اختصاص یابد.

وی افزود: این اقدام ضمن اینکه مشکل سگ‌های بلاصاحب در شهرستان را حل می‌کند، به حفظ آرامش و افزایش امنیت شهر نیز منجر می‌شود.

رستم‌پور در پایان با بیان اینکه بارش برف منجر به گله‌ای شدن سگ‌های بلاصاحب این شهر برای یافتن غذا شده است، تصریح کرد: تعداد اکیپ‌های زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب  در شهر مهاباد افزایش یافته است و روند انتقال به سایت نگهداری با سرعت بیشتری درحال انجام است.

امید خضری و طاهر جنگی 2 عضو دیگر شورای اسلامی شهر مهاباد نیز با تأکید بر اجرای سیاست زنده‌گیری و همکاری با انجمن حامی ژین برای عبور از بحران، برای ساماندهی سگ‌های بلاصاحب و تخصیص اعتبار جهت طرح اعلام آمادگی کردند.

آرش شهابی مسوول کمیسیون فرهنگی شورای شهر مهاباد نیز در این خصوص اظهار کرد: افزایش حس تعلق شهروندان به شهر یکی از اولویت‌های اعضای شورای شهر بوده و انتخاب بابک رستم‌پور به عنوان شهردار نیز در هیمن راستا صورت گرفته است.

وی افزود: ارتقای امنیت اجتماعی شهروندان خصوصا کودکان و خانم‌ها در اولویت قرار دارد، با اینحال با خلاء فرهنگ‌سازی روبرو هستیم، لذا باید ضمن اقدامی عاجل در این زمینه، رویکردی فرهنگی را در خصوص سگ‌های بلاصاحب در نظر داشته باشیم.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مدرسی ۱۴۰۰/۱۱/۱۰
یک هفته فرصت و اختیارات لازم است تا شخص بنده این موضوع را مدیریت و مختومه نمایم،،،
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۱۱/۱۰
جناب آقای شهرداربدادخیابان سرداران قسمت بنگاههابرس
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

چیا ۱۴۰۰/۱۱/۱۰
امیدوارم این یک کار را به خوبی انجام دهن و مردم هم حمایتشون میکنه تا یک زره از ابروی از دست رفته شهر را به شهر خوبمان برگردانن.ارزوی موفقیت دارم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد