تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۱ بهمن ساعت ۱۸:۲۳ بازدید: 1357      نظرات: 2      کد مطلب: 17560
انجام 595 بازرسی در 40 روز

241 تن برنج تنظیم بازار در مهاباد درحال توزیع است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد گفت: 241 تن برنج تنظیم بازار در مهاباد درحال توزیع است.

جعفر ایمانیان در جلسه ستاد نتظیم بازار شهرستان مهاباد اظهار کرد: 241 تن برنج تنظیم بازار برای شهرستان مهاباد جذب شده که از این میزان 16 تن برنج هندی و 31 تن برنج تایلندی رده A  و B توزیع شده است.

 

وی با بیان اینکه 29 تن برنج تایلندی هم اکنون در شهرستان درحال توزیع است، افزود: مباشر برای توزیع 100 تن برنج هندی و 65 تن برنج تایلندی دیگر نیز تعیین شده و در روزهای آینده توزیع خواهد شد.

ایمانیان تصریح کرد: در روزهای گذشته نیز حدودا 6 تن روغن جامد و 10 تن تخم مرغ تنظیم بازار در سطح شهرستان توزیع شده و مباشر برای 36 تن شکر نیز معرفی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد با اشاره به آمار بازرسی‌ها اظهار کرد: از ابتدای دیماه تا کنون 595 مورد بازرسی در سطح شهرستان انجام شده که از 162 مورد تخلف ثبت شده، 90 پرونده منجر به تشکیل پرونده شده است.

وی افزود: در بخش آرد و نان نیز که 4 روز از واگذاری مسوولیت به جهاد کشاورزی می‌گذرد، 21 مورد بازرسی از واحدهای نانوایی صورت گرفته که 13 تخلف ثبت شده منجر به تشکیل 10 پرونده تخلف و ارجاع آن به تعزیرات حکومتی شده است.

ایمانیان تصریح کرد: در این بازه زمانی به 2 گزارش مردمی در حوزه آرد و نان و 3 مورد شکایت مردمی در سایر حوزه ها رسیدگی شده است.

*آمار جوجه‌ریزی و کشتار مرغ در مهاباد اعلام شد*

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان از 1 میلیون و 283 هزار و 395 قطعه جوجه‌ریزی در 2 ماه گذشته در 32 واحد تولیدی در این شهرستان خبر داد و گفت: درحال حاضر 971 هزار و 91 قطعه جوجه در سالن‌های تولیدی این شهرستان باقی مانده است.

وی افزود: هم اکنون 216 هزار و 432 قطعه مرغ 8 واحد تولیدی در انتظار کشتار قرار دارند و امروز نیز 186 هزار و 732 قطعه از 7 واحد تولیدی شهرستان کشتار شده‌اند.

جعفر ایمانیان تصریح کرد: امروز 47 تن مرغ در شهرستان کشتار شده که 12 تن آن به بازار شهرستان و مابقی به شهرهای دیگر ارسال شده است.

امیر قادری فرماندار مهاباد نیز در ادامه اظهار کرد: گران فروشی و معیشت مردم جز خط قرمزهای ما در وضعیت فعلی است و نیاز است نظارت های مشترک بازرسان و پیوسته برای کنترل بازار تداوم یابد.
 
 
وی افزود: علاوه توزیع مناسب و کافی برخی از کالاهای اساسی در سطح شهرستان شاهد افزایش دوباره برخی از اقلام هستیم که نشان از عدم مدیریت و نظارت کافی نهادهای زیر ربط است.
 
فرماندار ویژه مهاباد در پایان تصریح کرد: در آستانه عید نوروز و فرا رسیدن سال جدید نظارت بر بازار توسط بازرسان آموزش دیده و توجیه شده باید تشدید شود و بدون تعارف با افرادی که زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می دهند برخورد قانونی صورت گیرد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سردار ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
ما که چیزی ندیدیم ،ادرسشون کجاس
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

معلم بازنشسته ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
کجا توزیع میشه ماکه ندیده ایم پس این رادیو و تلویزیون و کانالهای اجتماعی در قرن 21به چه درد میخورند اگر دولت و نهادها به نفع مردم ازشان استفاده نکنند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد