تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۱ بهمن ساعت ۱۹:۹ بازدید: 2895      نظرات: 2      کد مطلب: 17561

مسوولان مهاباد برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای خط و نشان کشیدند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فروشگاه های زنجیره ای که این روزها بر سلسله حلقه‌هاشان مدام افزوده می شود دکان کسب و کارهای کوچک در بسیاری نقاط کشور از جمله مهاباد را تحت تأثیر قرار داده‌اند.

این فروشگاه ها با عناوین زنجیره‌ای مختلف هر روز بی هیچ قاعده‌ای از گوشه گوشه شهر سربرمی‌آورند مانند روزگاری که صندوق های قرض الحسنه و بانکها قارچ گونه رشد می‌کردند و در نهایت هم گریبان اقتصاد را فشردند، اینک این فروشگاه‌ها که تعدادشان به وفور زیاد می‌شود بر کسب و کارها خرد چنگ انداخته‌اند.

محمد جهین رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد در جلسه تنظیم بازار این شهرستان اظهار کرد: با افتتاح هر شعبه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در مهاباد تعداد زیادی سوپر مارکت تعطیل می‌شوند.

 

وی افزود: فروشگاه‌های زنجیره‌ای مجوز کشوری دارند و علی‌رغم محروم شدن از توزیع کالاهای اساسی در شهرستان، سهمیه ویژه از استان دریافت می‌کنند.

جعفر نوری رییس تعزیرات شهرستان مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای گزینه مناسبی برای توزیع کالای اساسی تنظیم بازار نیستند.

وی افزود: در مواردی که تخلف ثبت می‌شود نمی‌دانیم با چه کسی باید برخورد کنیم، مدیر فروشگاه در تهران است و تخلف در مهاباد ثبت می‌شود، از طرفی پرسنل می‌گویند تابع دستورات عمل کرده‌اند.

نوری تصریح کرد: تخلفات گرانفروشی در این فروشگاه‌ها بیداد می‌کند، کسی نمی‌داند تخفیفات کذایی آنها چه گونه و بر چه اساسی است، برای نمونه عدسی که در بازار شهر مهاباد با قیمت 31 هزار تومان بفروش می‌رسد، در این فروشگاه‌ها با تخفیف چند درصدی 56 هزار تومان بفروش می‌رسد.

وی اضافه کرد: در مواردی که این فروشگاه‌ها جریمه می‌شوند، پرداخت جریمه از حقوق پرسنل این فروشگاه کسر می‌شود که تخطی از قانون است.

امیر قادری فرماندار ویژه شهرستان مهاباد نیز اظهار کرد: مشکلات داخل شهرستان را در درون مهاباد حل خواهیم کرد.


 

وی افزود: باید قاطعانه با متخلفان برخورد کرد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای متخلف را بدون اغماض پلمب کرد.

قادری با بیان اینکه بشدت با گرانفروشی برخورد می‌شود، تصریح کرد: بازرسین ضمن توجیه شدن برای رفتار مناسب با اصناف باید قاطعانه برخورد کنند.

فرماندار مهاباد در ادامه اظهار کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای اگر مزیت‌هایی دارند، عیب‌های بزرگی هم دارند، لذا کم‌فروشی و گرانفروشی آنها بدقت رصد می‌شود.

وی افزود: سر معیشت مردم با کسی تعارف نداریم و مبارزه با گرانفروشی از مطالبات اصلی شهروندان مهاباد است.

امیر قادری تصریح کرد: در حوزه آرد و نان نیز مردم انتقادات بجایی دارند و با توجه به حساسیت موضوع، شخصا بصورت سرزده از نانوایی‌ها بازدید خواهم کرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

پیمان ۱۴۰۰/۱۱/۱۳
مردم می‌تونن کالاهایی که بصورت فله ای به فروش می‌رسند رو از فروشگاه های خوار و بار تهیه کنن فروشگاهی مث کوروش هرچند باعث تعطیل شدن بعضی مغازه ها میشن ولی در مقابلش چند نفر اونجا مشغول به کار میشن به من ربطی نداره تخفیفاتش از کجا میاد همینکه زیر اون قیمتی که رو محصول درج شده خرید میکنم واس من کافیه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جبار سلیمان زاده ۱۴۰۰/۱۱/۱۳
ای رو او بابتان سپی به .کوره ولا کس سر لو قیمتان در ناهینه دونه چوم دستمال کاغذیم کریو .اورو چوم بستیکیکه بکرم ۴ هزار گران بو دلم بو دله بدست امه نی ......ای به دست چیه کاکه

نظر خود را براي ما ارسال كنيد