تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۴ بهمن ساعت ۱۲:۲۰ بازدید: 1018      نظرات: 0      کد مطلب: 17652

شبکه جعل و ارتشا در شهرداری خوی منهدم شد


به گزارش هاژه به نقل از ایرنا، رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: سه عضو شبکه جعل و ارتشا در شهرداری خوی با اتهام اختلاس و کلاهبرداری دستگیر شدند.
ناصر عتباتی روز یکشنبه اظهار داشت: یکی از کارمندان واحد حسابداری شهرداری خوی با همکاری ۲ تن دیگر با تشکیل باند ارتشا بدون دریافت مطالبات شهرداری با جعل سند اقدام به صدور تسویه حساب مالی به بدهکاران می‌کردند.
وی ادامه داد: شگرد کار متهمان به این نحو بود که مالکان ساختمان‌ها جهت پرداخت عوارض ماده ۱۰۰ شهرداری و یا سایر مطالبات شهرداری با پیش پرداخت مبالغی، مابقی مطالبات را تقسیط و در مقابل آنها چک های مختلفی صادر می‌کردند.
وی افزود: متهمان در واحد حسابداری چک‌های بدهکاران شهرداری را از پرونده خارج و در اختیار متهم دیگر پرونده قرار می‌دادند و این فرد هم با مراجعه به صاحبان چک با اخذ نقدی مبالغی، چک‌های مالکان را تحویل و متهم دیگر در سیستم حسابداری با جعل، سند تسویه حساب صادر می‌کرد.
رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: طبق اقرار متهمان در حدود ۳۰ میلیارد ریال از چک‌های دریافتی شهرداری به "ا – ط" تحویل و در مقابل آنها ۶ میلیارد ریال از وی دریافت کرده‌اند.
عتباتی بیان کرد: متهمان با قرارهای قانونی به اتهام‌های اختلاس و معاونت در اختلاس و کلاهبرداری به زندان معرفی و تحقیقات گسترده جهت کشف ابعاد وسیع فساد در شهرداری خوی ادامه دارد.
وی به مدیران دستگاه‌های اداری هم متذکر شد که مجموعه تحت امر خود را کاملا نظارت کنند و اجازه بروز چنین جرایمی را در داخل مجموعه ندهند چرا که ترک فعل در این قبیل موارد  ناخواسته پای مدیران را هم به میدان خواهد کشید.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد