تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۳ اسفند ساعت ۱۳:۰ بازدید: 1435      نظرات: 0      کد مطلب: 17713
کاهش تصادفات فوتی در محور مهاباد – نقده و درون شهر

حمل با جرثقیل در محل‌های توقف ممنوع شهر مهاباد اجرا می‌شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده پلیس راه نقده – مهاباد از کاهش تصادفات فوتی و جرحی در این محور خبر داد.

سرهنگ اسماعیل کیکاوس در جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد اظهار کرد: در 11 ماهه سالجاری 7 تصادف منجر به فوت 11 نفر در محور مهاباد – نقده ثبت شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 12 فقره تصادف و فوت 15 نفر از شهروندان بوده است.

 

وی افزود: میزان تصادفات جرحی نیز از 98 تصادف با 177 مجروح در سال 1399 به 92 تصادف و مجروح شدن 141 نفر در 11 ماهه سال‌جاری کاهش یافته است.

کیکاوس ضمن تقدیر از افزایش رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی توسط شهروندان مهابادی در این محور، تصریح کرد: میزان قبض جریمه صادر شده از 25 هزار در 11 ماهه سال 1399 به 23 هزار قبض در مدت مشابه سال‌جاری کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: میزان تصادفات خسارتی در این محور از 243 تصادف در 1399 به 256 فقره در سال‌جاری رسیده که اندکی افزایش را نشان می‌دهد.

فرمانده پلیس راه نقده– مهاباد از وضعیت نابسامان حدفاصل سه راه کهریزه به دارلک انتقاد کرد و گفت: بسیاری از رانندگان نمی‌دانند که در کدام لاین حرکت کنند و 2 فقره تصادف نیز در این محدوده روی داده است، لذا تا قبل از آغاز سفرهای نوروزی این محدوده باید ساماندهی شود.

وی از عدم کیفیت خط‌کشی جاده‌ها هم انتقاد کرد و گفت: خط‌کشی‌های جاده‌ای تنها 2 روز دوام می‌آورد و مسوولان باید نسبت به کیفیت مواد مورد استفاده دقت و حساسیت بیشتری داشته باشند.

سرهنگ حاتم ابراهیمی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد نیز در این جلسه از کاهش 50 درصدی تصادفات فوتی در شهر مهاباد خبر داد و گفت: در کاهش تصادفات فوتی و جرحی، مهاباد رتبه اول استان را به‌خود اختصاص داده است.

 

وی افزود: از ابتدای طرح اعمال قانون خودروهایی که بصورت دوبل در سطح شهر پارک می‌شوند، 100 خودرو توقیف شده است.

ابراهیمی تصریح کرد: این اقدام با استقبال شهروندان روبرو شده و جدیدا طی نامه‌ای به شهرداری، نصب تابلوی حمل با جرثقیل در محل‌های پارک ممنوع را اعلام کرده‌ایم تا اقدامات لازم در این محل‌ها نیز برای روان سازی ترافیک در بخش مرکزی شهر انجام شود.

وی در پایان خواستار انجام خط‌کشی‌ها، لکه‌گیری خیابان و ممنوعیت انجام حفاری تا پایان سفرهای نوروزی شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد