تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۶ اسفند ساعت ۱۶:۰ بازدید: 2082      نظرات: 0      کد مطلب: 17803
نماینده مردم مهاباد در مجلس اعلام کرد

افزایش قیمت خرید تضمینی گندم برای سال آینده تصویب شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نمایندگان مجلس در بررسی های بودجه ای امروز با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم موافقت کردند.
 
نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت صبح امروز(دوشنبه) در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1401 کل کشور قیمت خرید تضمینی گندم برای سال آینده را با پیشنهاد کمیسیون تلفیق مجلس اصلاح کردند.
 
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در این خصوص در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: چندی پیش قیمت گندم برای سال آینده(1401) در کمیسیون تلفیق مجلس 9 هزار و 500 تومان تعیین شده بود.
 
 
وی افزود: نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، 16 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1401 کل کشور، بنا به پیشنهاد کمیسیون کشاورزی با جزء الحاقی 2 بند الف تبصره 14 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.
محمودزاده تصریح کرد: براساس جزء الحاقی 2 بند الف تبصره 14 ماده واحده این لایحه، دولت مکلف است خرید تضمینی گندم را به مبلغ هرکیلو حداقل نود و پنج هزار(95.000)ریال از کشاورزان انجام دهد.
 
 وی اضافه کرد: با توجه به منطقی بودن قیمت و طی کردن روند قانونی به احتمال قوی این افزایش قیمت در شورای نگهبان نیز تایید شود. 
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: اگرچه نرخ پیشنهادی دولت برای خرید تضمینی گندم برای سال آینده 7 هزار و 500  تومان بود ولی مجلس به منظور حمایت از تولید داخلی و جایگزینی واردات این رقم را افزایش داده است.
 
وی افزود: درحال حاضر خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم از سوی مجلس برای سال آینده 9 هزار و 500 تومان تصویب شده که 4 هزار و 500 تومان در مقایسه با سال قبل افزایش یافته و 2 هزار تومان بالاتر از نرخ دولت است.
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد