تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۱۷ اسفند ساعت ۱۷:۴۹ بازدید: 1088      نظرات: 0      کد مطلب: 17817
فرماندهی انتظامی مهاباد هشدار داد

وسایل نقلیه افراد هنجارشکن توقیف می‌شوند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد از توقیف طولانی مدت وسایل نقلیه هنجارشکن در شهرستان مهاباد خبر داد.

سرهنگ محمد توحیدی در نشست هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد و اصحاب رسانه شهرستان مهاباد با تأکید بر حفظ و حراست از نشاط بهاری همزمان با فرارسیدن چهارشنبه سوری و عید نوروز اظهار کرد: رویکرد پلیس همواره تعامل و مدیریت وضعیت بوده و این رویه برای روزهای پیش رو نیز تداوم می‌یابد.

وی با استقبال از برگزاری مراسمات سنتی بدور از تنش و آسیب اجتماعی افزود: فرماندهی انتظامی متولی صدور مجوز برای برگزاری مراسمات فرهنگی و سنتی نیست و مسوولان برگزاری می‌توانند برای صدور مجوز به اداره فرهنگ ارشاد، فرمانداری و سایر دستگاه‌ها مراجعه نمایند و پلیس نیز در برگزاری مراسمات همکاری لازم را خواهد کرد.

توحیدی با بیان اینکه برخی دستفروشان در کنار فروش مواد آتش‌زای مجاز اقدام به فروش مواد محترقه غیرمجاز می‌کنند، تصریح کرد: رویکرد نیروی انتظامی تعامل با دستفروشان است، اما نمی‌توان سلامت و آرامش شهروندان را فدای سود یک شخص کرد، لذا برخورد با فروشندگان مواد محترقه غیرمجاز بنا به درخواست شهروندان در اولویت قرار دارد.

وی اضافه کرد: برخورد با هنجارشکنان نیز در دستور کار قرار دارد و وسایل نقلیه افراد هنجار شکن تا پایان روز طبیعت توقیف خواهد شد.

مهندس یوسفی مشاور پیشین شهرداری تهران و عضو انجمن زاگروس مهاباد در ادامه خواستار تعیین چند محل در سطح شهر برای برگزاری مراسم چهارشنبه سوری و آماده‌سازی زیرساخت‌ها لازم برای برگزاری آن شد.

علی نادری مدیرعامل انجمن زاگروس مهاباد نیز در این نشست با بیان اینکه نمی‌توان آسیب‌های اجتماعی را ریشه‌کن کرد، اظهار کرد: می‌توان آسیب‌های اجتماعی را به حداقل رساند و نباید آیین‌های ملی به بحران تبدیل شوند.

وی افزود: رسانه‌های شهرستان در ایجاد فرهنگ‌سازی نقش ویژه‌ای می‌توانند ایفا کنند و سهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی، مصدومیت شهروندان داشته باشند.

یوسف شریفی نماینده سازمان‌های مردم نهاد شهرستان مهاباد نیز در این نشست خواستار تعامل مسوولان و مدیریت وضعیت شد و گفت: در چند سال گذشته بسیاری از تنش‌ها با تعامل پلیس و مسوولان کاهش یافته و امیدواریم این رویه ادامه داشته باشد.

احمد بحری مدیرمسوول مجله مهاباد نیز در این نشست خواستار توجه مسوولان به برگزاری مراسمات فرهنگی و سنتی کوردی شد و گفت: شهروندان مهاباد در چند سال گذشته نشان داده‌اند که تمایلی به ایجاد تنش و یا به حاشیه راندن مراسمات ندارند و برگزاری مراسماتی از این دست می‌تواند علاوه بر ایجاد نشاط اجتماعی در کاهش آسیب نیز موثر واقع شود.

وی افزود: نباید شهروندان و جوانان را به ایجاد تنش متهم کرد چراکه شادی و نشاط لازم است و تا کنون موردی از تمایل به تنش در بین جوانان مهابادی مشاهده نشده است.

بحری تصریح کرد: رویکرد دولت و مسوولان رده بالا در قبال مراسمات فرهنگی کوردی نقشی مهم ایفا خواهد کرد و هر اندازه رویکرد تعامل و استقبال از این مراسمات بیشتر باشد، تنش‌ها و آسیب‌های اجتماعی در بین جوانان و نوجوانان کمتر خواهد بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد