تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۵ اسفند ساعت ۲۳:۴۳ بازدید: 2054      نظرات: 2      کد مطلب: 17882
در نشست با اصحاب رسانه

میزان بدهی‌های شهرداری مهاباد اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد میزان بدهی‌های ثبت شده شهرداری مهاباد را بیش از 97 میلیارد تومان اعلام کرد.

بابک رستم پور در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان مهاباد اظهار کرد: در شهرداری بدهی‌ها به 2 صورت ثبت شده و جاری وجود دارد که در بدهی‌های جاری، احتمال افزایش آن وجود دارد.

 

وی افزود: از نیمه دوم آذرماه که قبول مسوولیت کرده‌ام، بررسی وضعیت موجود و تعیین تعرفه و بودجه یکی از اولین برنامه ها بوده و بدهی ثبت شده شهرداری مهاباد 97 میلیارد و 300 میلیون تومان بود.

وی افزود: با گذشت 3 ماه از قبول مسوولیت، میزان بدهی‌های ثبت شده شهرداری از 97 میلیارد و 300 میلیون تومان به 91 میلیارد و 400 میلیون تومان رسیده است.

رستم پور تصریح کرد: در مدت 3 ماه گذشته، درآمد نقدی شهرداری که واریز به حساب شده 34 میلیارد و 740 میلیون تومان بوده است که 3 میلیارد و 900 میلیون تومان آن مربوط به ارزش افزوده، 2 میلیارد و 460 میلیون تومان مربوط به واریزی عوارض سوخت، 9 میلیارد و 640 میلیون تومان مربوط به درامدهای ناشی از صدور پروانه،  12 میلیارد و 900 میلیون تومان مربوط به درآمد ناشی از کمیسیون ماده 100 و 6 میلیارد و 500 میلیون تومان آن مربوط به سایر درآمدهای شهرداری است.

وی با بیان اینکه در این مدت 22 میلیارد و 950 میلیون تومان حقوق معوقه پرداخت شده، اضافه کرد: در آذرماه که مسوولیتم در شهرداری مهاباد آغاز شد،  5 ماه حقوق معوقه کارکنان را داشتیم و در این مدت 2 ماه جبران شده و درحال حاضر 3 ماه حقوق معوقه پرسنل و کارکنان شهرداری پرداخت نشده است.

رستم‌پور با بیان اینکه پرداخت حقوق معوقه با تمامی مزایا و اضافه کار و ... پرداخت شده است، ادامه داد: روز شنبه 1 ماه حقوق معوقه پرداخت می شود و میزان حقوق معوقه پرسنل به 2 ماه  کاهش می‌یابد، همچنین با پرداخت 2 میلیارد و 700 میلیون تومان حقوق معوقه کارکنان بخش خدمات شهری و فضای سبز، میزان پرداخت حقوق به بیش از 25 میلیارد تومان می‌رسد.

شهردار مهاباد در ادامه از پرداخت 3 میلیارد و 300 میلیون تومان بدهی به سازمان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت:  7 میلیارد و 300 میلیون تومان بدهی به پیمانکاران و  878 میلیون تومان به دارایی و امور مالیاتی پرداخت شده است.

وی افزود: تا 25 اسفند ماه 1 میلیارد و 72 میلیون تومان موجودی حساب شهرداری موجود است و امکان جابجایی ارقام نیز با توجه به واریزی‌های شهرداری تغییر می‌کند.

بابک رستم‌پور با اشاره به تعداد پرسنل شهرداری اظهار کرد: آخرین آمار پرسنل و کارکنان شهرداری 667 نفر می‌باشد که شامل 120 کارمند، 119 کارگر دارای قرارداد و اشتغال 428 نفر در بخش‌های مختلف خدماتی، فضای سبز و .. است.

وی افزود: به نسبت جمعیت شهرستان و به عقیده شخص بنده نیروی مازاد آنچنانی در سازمان شهرداری مهاباد وجود ندارد و بجای تمرکز بر نیروی مازاد باید بر ارتقای بهره‌وری از آن متمرکز شویم.

رستم‌پور تصریح کرد: افزایش وسعت شهر با الحاق سکونت‌گاه‌های مختلف به شهر نیاز به نیرو در سازمان شهرداری مهاباد را بالا برده است ولی در بخش بهره‌وری و مسوولیت پذیری دچار مشکلاتی هستیم.

وی در پایان اضافه کرد: چابک سازی یکی از مهمترین برنامه‌ها برای افزایش بهره‌وری با تعریف جدیدی از کار و مسوولیت است که امیدواریم در این زمینه موثر باشد.

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

M ۱۴۰۰/۱۲/۲۶
درخواست انتقالی به شهرم مهاباد رو دارم از شهردار محترم تقاضامندم قبول کنند . سرپرست خانواده میباشم مشکلات زیادی دارم و در شهر دیگری نمیتوانم انجام وظیفه کنم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هادی ۱۴۰۰/۱۲/۲۶
سلام خدا حفظت کنه. تو بانه و بوکان که درخشیدی..انشاالله مهاباد هم تغییرات مثبت را که همکنون هم می بینیم خواهیم دید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد