تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۶ اسفند ساعت ۱۰:۵۳ بازدید: 1592      نظرات: 0      کد مطلب: 17885

چراغ‌های دانشکده پرستاری بعد از 3 دهه روشن شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از تزریق 35 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های درمانی شهرستامن مهاباد خبر داد.

 بعد از 3 دهه بلاتکلیفی و چندین تغییر و تحول، پیشرفت فیزیکی ساختمان نیمه‌کاره دانشکده پرستاری مهاباد به بیش از 95 درصد رسیده و چند شبی است که چراغ‌های این ساختمان روشن شده که حاکی از تکمیل شدن آن است.
چند سالی است که کاربری این ساختمان تغییرنکرده، اما بدهی به پیمانکار و عدم تزریق اعتبارات، مانع از تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن آن شده، در تازه ترین اقدام نماینده مردم مهاباد از تزریق اعتبار 10 میلیارد تومانی برای رفع نواقص و تکمیل پروژه خبر داده است.

جلال محمودزاده در این خصوص در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبال طرح 10 سوال و استیضاح وزیر بهداشت به مجلس مبنی عدم توجه به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان، نشستی به همین منظور با مسوولان رده بالای کشوری در حوزه درمان و پزشکی برگزار گردید.

وی افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته 35 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان ازجمله بیمارستان 350 تختخوابی، دانشکده پرستاری و تجهیز بیمارستان مهاباد جذب شده است.

محمودزاده تصریح کرد: از این میزان اعتبار، 10 میلیارد تومان برای تکمیل دانشکده پرستاری، 10 میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان فعلی و 15 میلیارد تومان اعتبار نیز برای تزریق به پروژه بیمارستان 350 تختخوابی مازاد بر اعتبارات تخصیص یافته جذب شده است.

وی اضافه کرد: اعتبارات دانشکده پرستاری در 2 مرحله پرداخت می‌شود و درحال حاضر 5 میلیارد تومان اعتبار در مرحله اول تزریق شده که به نصب شیشه سکوریت، بخش اطلاعات، مخابرات و برق این دانشکده اختصاص می‌یابد.

 

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: با تزریق اعتبارات، روند عملیات اجرایی طبقه دوم بیمارستان 350 تختخوابی آغاز شده است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی روند احداث بیمارستان تأمین اجتماعی، افزود: درحال حاضر طبقه اول این بیمارستان تکمیل شده و اجرای طبقه دوم در دست احداث است.

 

جلال محمودزاده تصریح کرد: بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد، به عنوان اولین بیمارستان خارج از مرکز استان است که در مدت 5 ماه، پیشرفت فیزیکی آن به 40 درصد رسیده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد