تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۶ اسفند ساعت ۱۷:۱۵ بازدید: 434      نظرات: 1      کد مطلب: 17890

کاهش ۸۵ درصدی سرقت دریچه‌های فاضلاب در شهر مهاباد


 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه،  مدیر عامل شرکت آبفای مهاباد از کاهش ۸۵ درصدی سرقت دریچه‌های فاضلاب شهر مهاباد نسبت به سال گذشته خبرداد.
سالانه چندین هزار دریچه منهول فاضلاب در کشور به سرقت می‌رود که هزینه مالی و جانی هنگفتی را برجای می‌گذارد. اصلی‌ترین علت سرقت این دریچه‌ها، فروش آن‌ها به‌صورت مواد بازیافتی است، چرا که بیشتر دریچه‌های سرقت‌شده از جنس فلز و عمدتاً چدنی هستند و سارقان از این روش درآمد کسب می‌کنند.
عوامل مختلفی بر روی افزایش سرقت اثرگذار است. یکی از این عوامل، وضعیت اقتصادی و اجتماعی جوامع است. در چند سال گذشته افزایش آمار سرقت‌های خرد درکل کشور بوده‌ایم.
در سال‌های گذشته سرقت دریچه‌های فاضلاب با توجه به افزایش روزانه قیمت آهن، شرکت آب و فاضلاب مهاباد را همچون سایر شهرهای دیگر با خسارات زیادی روبرو می‌کرد.  
سرقت این دریچه‌ها ضمن آنکه منجر به حادثه برای عابرین می‌شود، به نقطه‌ای حادثه خیز برای رانندگان نیز تبدیل می‌شود.
محمد معروفی، مدیر عامل شرکت آبفای مهاباد در این‌خصوص به خبرنگار هاژه گفت: سال‌های گذشته بیشتر دریچه‌های فاضلاب شهر مهاباد فلزی بودند که توسط سارقین به سرقت می‌رفتند. شرکت آب و فاضلاب از خرداد ۱۴۰۰ در راستای پیشگیری از سرقت این اموال، نسبت به تعویض دریچه‌های فلزی که امکان سرقت داشتند به کامپوزیت پلی اتیلن اقدام نموده است.
وی افزود: تعویض دریچه‌های فاضلاب به کامپوزیت پلی اتیلن و جوشکاری لولای دریچه‌ها موجب کاهش ۸۵ درصدی آمار سرقت این دریچه‌ها نسبت به سال گذشته شده و معضل سرقت دریچه فاضلاب در شهر مهاباد کاهش چشمگیری به خود گرفته است.
وی در پایان اظهار کرد: شهروندان با مشاهده افراد مشکوک و یا دستیابی به تصاویر سرقت، موضوع را به پلیس گزارش تا جلوی سرقت احتمالی و خسارت به جان و مال مردم گرفته شود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیمان موسی زاده ۱۴۰۰/۱۲/۲۷
%1 هم جلوی اختلاس و.... رابگیرید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد