تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۲ فروردين ساعت ۱۷:۵۵ بازدید: 340      نظرات: 1      کد مطلب: 17921

«15 شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 از نگاه هاژه»

کیوان فهیمی


 پایگاه خبری‌تحلیلی هاژه برای دومین سال پیاپی به منظور پاسداشتِ تلاش‌های داوطلبانه شهروندان مهابادی‌ و ارج نهادن به فعاليت‌ها و مشاركت آن‌ها در ادارۀ امور، سهيم‌شدن و تأثيرگذاری‌شان در تصميم‌گيری‌ها و ادارۀ شهر، براساس ضوابط، معیارها و ویژگی‌های تعیین شده از جانب کمیته داوری هاژه، اقدام به انتخاب «15 شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 » در بخش‌های متفاوت از جمله ادبی، هنری، انسان‌دوستی، پدیده، علمی، شجاعت، افتخار،بخشندگی، محیط زیست و استمرار کرده است.

 بیانیه‌ی 15شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 از نگاه هاژه را در این لینک بخوانید. 
 
نفر اول از این لیست آقای کیوان فهیمی هنرمند مهابادی است.
 
کیوان فهیمی در سال 1357 در محله گمرک مهاباد به دنیا آمد. به واسطه پدرش که با ادبیات مانوس بود او نیز به ادبیات علاقه‌مند می‌شود.
اولین آشنایش با تئاتر در دبیرستان اتفاق می‌افتد. در کلاس‌های سینماجوان شرکت می‌کند و با عکاسی، فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی آشنا می‌شود.
در سال 1384 مدرک کارشناسی تئاتر گرایش بازیگری را از دانشگاه سوره و در سال 1393 مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر را از دانشگاه تربیت مدرس اخذ می‌کند. همزمان با تحصیل به فیلم‌سازی و مستندسازی روی می‌آورد. در این بین با گذر زمان تجربه‌هایشان را با شاگردانش در میان می‌گذارد و در کلاس‌های انجمن سینمای جوان به تدریس مشغول است.
از آثار او می‌توان به رقص باغچه در باد، من بلدم زندگی کنم و به همین سادگی اشاره کرد.

نمایشنامه آقای فهیمی به نام  «اسپوتنیک نوای یک تنهایی»، امسال توانست در بین 323 اثر ارسالی به دبیرخانه  نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر فجر به عنوان  یکی از ۶ اثر برتر جشنواره انتخاب شود.

به پاس قددرانی از ایشان و و ارج نهادن به فعاليت‌های هنری و همچنین برجسته‌سازی سرمایه‌های اجتماعی شهر نشان هنری شهروند شایسته 1400 به آقای کیوان فهیمی اهدا می‌شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
1
پاسخ به این اظهارنظر

محه مه د ف ۱۴۰۱/۱/۲
جیگای شانازیه کوری بابی خویەتی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد