تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۷ فروردين ساعت ۱۰:۱۷ بازدید: 431      نظرات: 0      کد مطلب: 17947

«15 شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 از نگاه هاژه»

طاهر احمدی


در بحبوحه دهه شصت شمسی که بسیاری از روستاهای بخش خلیفان در محرومیت کامل بسر می‌بردند، کسی فکرش را نمی‌کرد کودکی از روستای «گویچکه ده‌ری» به افتخاری برای جامعه علمی کوردستان و به ویژه مهاباد تبدیل شود.

داستان زندگی طاهر احمدی می‌تواند الهام بخش بسیاری از کسانی باشد که رویایی بزرگ در سر دارند. طاهر در سال 1365 شمسی در روستای «گویچکه ده‌ری» در خانواده‌ای متوسط، پرجمعیت و کشاورز بدنیا آمد.

تا پنجم ابتدایی را در روستا می‌خواند. دوره راهنمایی را در گوک تپه و دبیرستان را در در رشته ریاضی فیزیک در مدرسه شبانه روزی میرآباد تمام می‌کند. مدرک لیسانسش را در دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته مهندسی صنایع می‌گیرد. سخت کوشی و علاقمندی به تحصیل موجب شد تا نفر اول رشته مهندسی صنایع دانشکده شود و به عنوان دانشجوی ممتاز در دانشگاه پلی تکنیکدر رشته مهندسی صنایع پذیرفته شود.

انتشار فراخوان پذیرش دانشجو در صفحات مجازی توسط یکی از دوستان طاهر، مسیر زندگی وی را به کلی متحول می‌کند و طاهر در دانشگاه آیندهوون هلند، موفق به اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع دکتری در رشته تحصیلی خود می‌شود. از رساله دکتری خود دفاع می‌کند و  بعد از 6 ماه کار در یک پروژه مطالعاتی در یکی از شرکت‌های دارو سازی بدلیل علاقمندی به پژوهش و تدریس، به دانشگاه تجارت نینرود هلند می‌رود تا آموخته‌های خود را به دانشجویانی از سراسر جهان یاد بدهد.

پشتکار طاهر در پژوهش منجر به آن شد تا در عرض 2 سال در زمره بهترین اساتید دانشگاه تجارت نینرود هلند قرار بگیرد. حاصل این همه تلاش و پشتکار زندگی، امسال به شکلی ویژه ثمره داد و طاهر در بین اساتید برجسته اروپایی این دانشگاه، به عنوان استاد نمونه انتخاب شد. مقامی که تاکنون کسی از خاورمیانه در این دانشگاه بدست نیاورده و ایشان را در زمره یکی از اساتید برتر اروپا قرار می‌دهد.

پایگاه خبری‌تحلیلی هاژه برای دومین سال پیاپی به منظور پاسداشتِ تلاش‌های داوطلبانه شهروندان مهابادی‌ و ارج نهادن به فعاليت‌ها و مشاركت آن‌ها در ادارۀ امور، سهيم‌شدن و تأثيرگذاری‌شان در تصميم‌گيری‌ها و ادارۀ شهر، براساس ضوابط، معیارها و ویژگی‌های تعیین شده از جانب کمیته داوری هاژه، اقدام به انتخاب «15 شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 » در بخش‌های متفاوت از جمله ادبی، هنری، انسان‌دوستی، پدیده، علمی، شجاعت، افتخار،بخشندگی، محیط زیست و استمرار کرده است.
 
 بیانیه‌ی 15شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 از نگاه هاژه را در این لینک بخوانید. 
 
نفر هشتم از این لیست آقای طاهر احمدی است. 

به پاس قدردانی از زحمات ایشان و برجسته‌سازی سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی شهر، نشان شهروند شایسته 1400 در بخش علمی به آقای طاهر احمدی اهدا می‌شود.

طاهر احمدی در هلند نیز نتایج پژوهش‌های خود را در 1 جلد کتاب ، شش مقالهISI  و چندین کنفرانس بین المللی عرضه کرده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد