تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۷ فروردين ساعت ۱۰:۳۹ بازدید: 334      نظرات: 0      کد مطلب: 17948

«15 شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 از نگاه هاژه»

امیر مافی


توانا بود هر که دانا بود

ز دانش دل پیر برنا بود

پشتکار؛ نیرویی که انگیزه ایجاد می‌کند. مسیری که به هدف می‌انجامد و به عاشق امکان می‌دهد در پی معشوق برود. چه بسیار زنان و مردانی که باوجود رنج‌ها و مشکلاتشان توانسته‌اند شعله امید را پیش پای‌شان روشن نگه‌دارند؛ مسیر دشوار بالفعل شدن را بپیمایند و قصه دلنشینی برای روایت کردن بسازند.

دکتر امیر مافی مثال بارزی از این انسان‌هاست. او عضو هئیت علمی دانشگاه کوردستان است که امسال توانست به درجه استاد تمامی( پرفسوری) در رشته ریاضی برسد.

مافی در سال سال 1353 در یکی از روستاهای سردشت بنام نواوان متولد شد و سه سال بعد همراه با خانواده به مهاباد مهاجرت کرد. دیپلم ریاضی را در مهاباد می‌گیرد و مدرک کارشناسی را در دانشگاه هرمزگان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه خوارزمی اخذ می‌کند. در نهایت مقطع دکتری رشته ریاضی گرایش جبر جابجایی را هم در دانشگاه خوارزمی اخذ می‌کند و همزمان با آن در دانشگاه اراک در قالب طرح تدریس می‌کند.

در حال حاضر آقای مافی 75 مقاله در سطح ISI دارد. در بسیاری از رویدادها و کنگره‌های معتبر ریاضیات حضور داشته است. دوره‌های مطالعاتی و تحقیقاتی بسیاری را در دانشگاه‌های معتبر دنیا همچون هند، آلمان و ایتالیا طی کرده است.

مافی  همیشه دوست داشته که آموخته‌هایش را به همشهری‌ها و هم‌زبانان خودش انتقال دهد و در کوردستان خدمت کند. دوری از کوردستان برایش سخت است، برای همین مهاجرت نکرده است. حتی پیشنهاد تدریس در دانشگاه مینه‌سوتا آمریکا و چندین دانشگاه دیگر هم تغییری در تصمیم او ایجاد نکرده است.او می‌گوید که دوست دارم کورد در هرجا که باشد پیشرفت کند.

پایگاه خبری‌تحلیلی هاژه برای دومین سال پیاپی به منظور پاسداشتِ تلاش‌های داوطلبانه شهروندان مهابادی‌ و ارج نهادن به فعاليت‌ها و مشاركت آن‌ها در ادارۀ امور، سهيم‌شدن و تأثيرگذاری‌شان در تصميم‌گيری‌ها و ادارۀ شهر، براساس ضوابط، معیارها و ویژگی‌های تعیین شده از جانب کمیته داوری هاژه، اقدام به انتخاب «15 شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 » در بخش‌های متفاوت از جمله ادبی، هنری، انسان‌دوستی، پدیده، علمی، شجاعت، افتخار،بخشندگی، محیط زیست و استمرار کرده است.
 
 بیانیه‌ی 15شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 از نگاه هاژه را در این لینک بخوانید. 
 
نفر نهم از این لیست آقای امیر مافی است. 

به پاس قدردانی از زحمات ایشان و برجسته‌سازی سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی شهر ، نشان شهروند شایسته 1400 در بخش علمی به آقای دکتر امیر مافی اهدا می‌شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد