تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۷ فروردين ساعت ۲۲:۵۵ بازدید: 1884      نظرات: 3      کد مطلب: 18058

انتصاب معلم مهابادی به عنوان سفیر انجمن آموزش علوم اروپا


به گزارش هاژه، طی نامه‌ای رسمی انتصاب معلم فیزیک مهابادی به عنوان سفیر انجمن آموزش علوم اروپا Scientix صادر و به عنوان مصداق یکی از بهترین معلمان جهان معرفی شد.                            
  طی یک نامه که از بروکسل واصل شده است، دکتر سلیمان رسولی دبیر فیزیک مهابادی از ایران از تاریخ ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ لغایت ۱۰ دی ۱۴۰۱ به عنوان سفیر انجمن آموزش علوم اروپا (Scientix) منصوب شدند.

در این نامه انتصاب به امضای دکتر آگودا گراس ولازکویز، هماهنگ کننده پروژه Scientix و رییس دپارتمان آموزش علوم در شبکه مدارس اروپایی آمده است که سفیران پس از طی موفقیت آمیز یک برنامه آموزشی کامل و تأیید اعتبار از وزارتخانه های آموزش و پرورش خود به عنوان سفیران Scientix منصوب شده، و در عین حال آنها نمونه هایی از بهترین معلمان جهان هستند.

انجمن Scientix انجمنی برای آموزش علوم در اروپا است. این انجمن در سراسر جهان همکاری بین معلمان STEM، محققان آموزش و پرورش، سیاست گذاران و سایر فعالین آموزشی را جهت ترغیب و الهام بخشیدن به دانش آموزان و دانشجویان برای علاقمندشدن به مشاغلی در زمینه های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) ترویج و پشتیبانی می کند. 

انجمن Scientix از سال 2010 با هماهنگی شبکه مدارس اروپا (EUN) تحت نظارت وزارتخانه های آموزش و پرورش اروپا و با بودجه اداره کل تحقیقات و نوآوری اتحادیه اروپا در حال اجرا است.

سفیران Scientix ضمن گسترش انجمن آموزش علوم اروپا، از تبادل تجارب و شیوه ها و دانش بین همه فعالین عرصه آموزش STEM حمایت می کنند. سفیران Scientix به اشتراک گذاری فعالیت های Scientix در سطح ملی و ایفای نقش فعال در حمایت از نوآوری در آموزش STEM در کشورهای خود کمک می کنند.

آنها Scientix را در مدارس و انجمن های معلمان در سطح ملی، در کنفرانس ها و کارگاه‌های آموزشی معرفی می‌کنند و می‌توانند معلمان را به نحوه پیوستن به مشارکت و همکاری اروپایی در آموزش STEM رهنمون شوند و آنان را برای بهبود آموزش STEM، در تمام سطوح: از ابتدایی تا متوسطه،  در تدریس رسمی و غیر رسمی، در رشته های STEM و غیر STEM (مانند یادگیری زبان، هنر، تاریخ و غیره) یاری دهند. 

آنها همچنین به توسعه و آزمودن ابزارها و خدمات مختلف Scientix کمک می کنند و کیفیت آموزشی تمام فعالیت های Scientix را تضمین می نمایند.

 انتصاب معلمین برگزیده جهانی به عنوان سفیران Scientix به صورت سالیانه تمدید می شوند و دکتر رسولی برای دومین سال پیاپی به عنوان تنها سفیر Scientix در ایران انتخاب شده اند. 

لازم به ذکر است، اقای سلیمان رسولی بالغ بر ۲۰ سال در شهرستان مهاباد به تدریس درس فیزیک اشتغال دارند و اینک در مدارس حاج عبدالله رستم زاده، تیزهوشان، شاهد شهید بروجردی و امیرکبیر تدریس می نمایند.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

عثمان شاهی لاچینی ۱۴۰۱/۱/۱۸
کاکه سوله یمان گیان به و سه رکه وتنانه ی تو دلمان شاد ده بی.هه روا سه رفه راز بی و بژی به شادی
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی امینی ۱۴۰۱/۱/۱۷
درود بر جناب دکتر رسولی
امیدوارم که همیشه موفق و تندرست باشند،🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷
3
0
پاسخ به این اظهارنظر

ف ابتدا ۱۴۰۱/۱/۱۷
آقای رسولی از لحاظ دانش ؛ شخصیت و‌حجب وحیا باید یک شخصیت جهانی شناخته شود و لیاقت بیشتری را دارد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد