تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۲۰ فروردين ساعت ۱۰:۴۶ بازدید: 1669      نظرات: 3      کد مطلب: 18083
درخواست ساکنان برای احداث یک پل

شهردار مهاباد را به خیابان ملای جزیری کشاند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، بدنبال درخواست چند باره ساکنین خیابان ملای جزیری در مهاباد، شهردار مهاباد از محل بازدید کرد تا در جریان مطالبات شهروندان قرار گیرد.

چند سالی‌ست که ساکنین قسمت انتهایی خیابان ملای جزیری برای عبور از رودخانهه از تایرهای جایگذاری شده برای دسترسی به خیابان اصلی(بلوار خلفای راشدین و فلکه کتاب) استفاده می‌کنند و در صورت بارش باران و بالا آمدن سطح آب رودخانه، به ناچار باید از پل شه‌وره‌نگ یا خیابان فجر استفاده کنند که فاصله زیادی با این محدوده دارد.

آنها در طول این مدت در طریق هاژه، بارها احداث یک پل دسترسی را برای این محدوده به عنوان یک مطالبه اعلام کرده‌اند.

ایوب تالانه، یکی از ساکنین خیابان ملای‌جزیری در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: رفت آمد ساکنین این محدوده به طرف خیابان خلفای راشیدن یا فلکه کتاب از روی تایر‌هایی که اهالی خودشان جای‌گذاری کرده‌اند امکان پذیر است که آنهم خطر سقوط افراد، بخصوص کودکان را درپی دارد.

وی افزود: هنگام بارندگی و بالا آمدن آب رودخانه، رفت و آمد حتی از روی تایر‌ها هم غیر ممکن خواهد بود و اهالی برای رسیدن به خیابان اصلی،  باید مسیر۲۰ دقیقه‌ای طی کنند.

یکی دیگر از ساکنین خیابان ملای‌جزیری نیز به خبرنگار هاژه گفت: از سال گذشته که در اثر جریان تند آب، پل آهنی که موقتاً برای این قسمت از خیابان نصب کرده‌ بودند از جا کنده شد و از آن موقع ساکنین با مشکلات رفت و آمد بروبرو هستند.

وی افزود: رفت و آمد بر روی تایر‌هایی که داخل آب هستند بسیار خطرناک است و اهلی این محدوده به ناچار باید مسافتی را طی کنند تا بتوانند از مسیرهای دیگری به خیابان اصلی برسند.

خبرنگار هاژه برای پیگیری موضوع، احداث پل را در این محدوده با شهردار مهاباد مطرح کرد و بابک رستم‌پور نیز از آن بازدید کرد.

رستم‌پور در این بازدید ضمن دیدار با ساکنین، اظهار کرد: باتوجه به اینکه احداث هر سازه‌ای در مسیر رودخانه نیازمند کسب مجوز از امور آب می‌باشد، شهرداری پیگیر کسب مجوز از امور آب برای احداث پل خواهد شد.

وی افزود: در صورت کسب مجوز، جهت تسهیل عبور و مرور ساکنین این محدوده، نسبت به نصب دوباره پل و یا احداث پل جدید اقدام خواهد کرد.
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

هیوا ۱۴۰۱/۱/۲۰
پل فلزی ناتمام پارک خانواده را که اتفاقا برای رودخانه مهاباد غیراصولی است به اینجا منتقل کنید تا مورد استفاده اهالی قرار گیرد.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیدسعید ۱۴۰۱/۱/۲۰
اگر بتونن به وعده هایشان عمل کنند واعتماد مردم راشورا شهردار جلب کنند تا انتخابات بعدی پرشورتر شود واقعا یک پل لازم است پل شورنگ هم بدرد نمی‌خورد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیمان عزیزی ۱۴۰۱/۱/۲۰
مسیر آب را در رودخانه گود کنید تا آب وسعت نداشته باشد . با ایجاد یک پل بتونی محدود و مخصوص پیاده رو مشکل عابرین حل میشود.
صلاح عزیزیان ۱۴۰۱/۱/۲۰
با سلام . گود برداری منجر به حادثه خواهد شد، نظیر آنچه در رودخانه مهاباد(باغ مکائیل) منجر به فوت و غرق شدگی چند نفر شده، رودخانه ها دوره های بازگشت سیلاب دارند و بدون مطالعات و سازه استاندارد مشکلات بیشتری ایجاد خواهد شد، در ضمن در چند سال گذشته بارها شاهد سیلابی شدن این رودخانه و بالا آمدن سطح آب بوده‌ایم لذا احداث یک پل بتنی کوچک راه چاره مناسبی نیست و شاید تنها برای 3 ماه تابستان کارایی داشته باشد.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد