تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۲ فروردين ساعت ۹:۴۵ بازدید: 1317      نظرات: 1      کد مطلب: 18120

سرقت ۱۳ میلیارد ریال گاردریل حاشیه جاده‌های مهاباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، رییس اداره راهداری ‌و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: سال گذشته ۱۳ میلیارد ریال گاردریل حاشیه محورهای مواصلاتی این شهرستان توسط افراد سودجو به سرقت رفته است.

رحمت نویدی نیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان گاردریل در محورهای مهاباد به سمت سردشت، مسیر جاده پسوه، و راه‌های روستایی صورت گرفته که هزینه زیادی را متحمل این اداره کرده است.

وی ادامه داد: سال گذشته در مجموع ۶۵۰ پایه گاردریل، ۲۷۲ تابلو هشداردهنده و سیستم های روشنایی توسط برخی از افراد به سرقت رفته که در رازای مبالغ ناچیز و به صورت ضایعات به فروش می رسانند.

رییس اداره راهداری ‌و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد اضافه کرد: متاسفانه این سارقان به اهمیت نصب ابزارهای راهنمایی رانندگان و گاردریل ها در حفاظت از جان مردم واقف نبوده و هر ساله بخشی قابل توجهی از گاردریل‌ها و سایر علایم و تابلوهای رانندگی را به سرقت می برند.

نویدی نیا بیان کرد: امکان بازرسی و نظارت برای جلوگیری از سرقت این اموال و به صورت ۲۴ ساعت در تمام محورهای مواصلاتی مهاباد میسر نبوده و توان مالی اداره نیز برای جایگزین کردن همه آنها کافی نیست.  

وی اضافه کرد: طی سال گذشته در این ارتباط تنها یک نفر با همکاری نیروی انتظامی و مراجع قضایی دستگیر شده‌اند که به یکسال زندان و جریمه ۵۰۰ میلیون تومانی محکوم شده است.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های نیروی انتظامی و همکاری دادستانی در خصوص برخورد با سارقان گفت: شهروندان نیز در صورت مشاهده موارد مشکوک یا مشاهده سرقت علایم راهنمایی و رانندگی و تجهیزات کنار جاده‌ای از طریق سامانه ۱۴۱ راهداری یا پلیس ۱۱۰ مراتب را گزارش دهند.

مهاباد دارای هزار کیلومتر راه شامل ۲۳۵ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

رحیم خضری ۱۴۰۱/۱/۲۲
کسانی کە ضایعات می خرند باید آموزش دادە شوند کە اگر چنین مواردی را دیدند فوری اطلاع دهند.
مراکز خرید ضایعات نیز باید گاهاً مورد بازرسی قرار بگیرند.
‌و در صورت پنهانکاری آنها نیز بە عنوان مال خر مورد جریمەهای سنگین قرار گیرند.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد