تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۵ فروردين ساعت ۱۴:۱۷ بازدید: 1838      نظرات: 0      کد مطلب: 18192

آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا روز یکشنبه پیش‌بینی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی مهاباد، از ورود امواج ناپایدار بارشی به این شهرستان و جنوب استان آذربایجان‌غربی خبر داد.
اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مدلهای هواشناسی، وزش باد نسبتا شدید تا 55 کیلومتر بر ساعت را برای امروز عصر نشان می‌دهد.
وی افزود: برای فردا هم جوی آرام و پایدار و کاهش دمای شبانه در جنوب استان پیش‌بینی می‌شود اما منجر به سرمازدگی نخواهد شد، سرما زدگی در برخی مناطق شمال استان پیش‌بینی شده است.
محمدپور تصریح کرد: در جنوب استان دمای هوا اندکی کاهش یافته و در میاندوآب دما به 2 درجه بالای صفر رسیده و تنها در تکاب دمای هوا به منفی 2 درجه رسیده، ولی در سایر مناطق جنوب استان، کاهش دما برای جنوب استان بصورت نقطه‌ای خواهد بود.
وی با بیان اینکه سرعت باد در جنوب استان از چند روز گذشته منطقه را فرا گرفته اضافه کرد: روز سه‌شنبه سرعت باد در مهاباد به 95 کیلومتر و روز گذشته نیز سرعت باد به 65 کیلومتر بر ساعت رسید.
رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: روز شنبه امواج ضعیف و ناپایدار بارشی جنوب استان را دربر می‌گیرد.
وی افزود: این امواج تا صبح روز یکشنبه در منطقه حضور خواهد داشت و امیدواریم با تأثیر پذیری از شرایط جوی منطقه تقویت شود.
اردلان محمدپور با اشاره به میزان بارندگی در شهرستان مهاباد تصریح کرد: در سال زراعی آبی جاری(ابتدای مهر تا 23 فروردین)، 309.1 میلیمتر بارندگی ثبت شده که نظیر آن در سال آبی گذشته 231.1 میلیمتر بوده است.
وی اضافه کرد:  میزان بارندگی‌های سال زراعی جاری در مقایسه با سال گذشته 34 درصد افزایش و نسبت به میانگین نرمال 2 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
محمدپور میزان بارندگی در سال 1400 شمسی را 395 میلیمتر اعلام کرد و گفت: در سال 1399 نیز 418 میلیمتر بارندگی ثبت شده که در مقایسه با میانگین نرمال کاهش بارندگی را نشان می‌دهد.
رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: متوسط بارندگی استان آذربایجان غربی در سال زراعی جاری به 204.2 میلیمتر رسیده که نظیر آن در سال زراعی گذشته 201 میلیمتر بوده است.
اردلان محمدپور در پایان اضافه کرد: میزان بارندگی ثبت شده استان در سال زراعی جاری، در مقایسه با سال گشته 2 درصد افزایش و نسبت به میانگین نرمال 12 درصد کاهش را نشان می‌دهد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد