تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۳۱ فروردين ساعت ۱۰:۴۸ بازدید: 1362      نظرات: 0      کد مطلب: 18304

نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر مهاباد با اصحاب رسانه برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر مهاباد با اصحاب رسانه در رابطه با موضوعات مختلف برگزار شد.
 

 
در این نشست آخرین وضعیت پرونده زمین ورزشی شهرداری، روان‌آب مجتمع مهاباد مال، وضعیت پرونده‌های حقوقی و سرمایه‌گذاری و کمربندی پشت قلا اعلام شد.
 
در اینباره بیشتر بخوانید:
 
*هدایت روان‌آب مجتمع مهاباد مال در دستور کار قرار دارد*
 حدود یکماه است که شهروندان در پیام‌های مختلفی، خواستار ساماندهی و هدایت روان‌آب ایجاد شده در یکی از خیابان‌های بخش مرکزی شده‌اند.
بارش باران در سال‌جاری منجر به جمع شدن آب در بخشی از پارکینگ مجتمع مهاباد مال شده است و روزانه این آب به بیرون از ساختمان هدایت می‌شود که در نتیجه آن بخشی از خیابان ضلع شمالی این مجتمع دچار آبگرفتگی شده است.
بخشی از مسیر کهریزه قدیمی مهاباد از زیر این ساختمان می‌گذرد و در سال‌های گذشته نیز در برخی ساعات برای جلوگیری از تجمع آب، بخشی از آب این مجتمع به بیرون از مجتمع(روبروی شورای حل اختلاف) پمپاژ می‌شد، اما در چند هفته گذشته ضلع دیگری از این مجتمع دچار آبگرفتگی شده است.
شهروندان و رانندگان مهابادی در پیام‌هایی خواستار ساماندهی و هدایت این روان‌آب به منظور جلوگیری از تخریب آسفالت و رفع مشکلات عبور و مرور شده‌اند.
بابک رستم‌پور شهردار مهاباد در نشستی که روز گذشته با حضور اصحاب رسانه شهرستان برگزار گردید، نسبت به خروج آب از مجتمع مهاباد مال واکنش نشان داد و گفت: پیگیری این موضوع در دستور کار قرار گرفته و از امور آب مهاباد استعلام گرفته شده است.
وی افزود: بر اساس استعلامات صورت گرفته از امور آب شهرستان، خروج آب از ضلع شمالی، مربوط به قنات قدیمی نمی‌باشد و فصلی است.
رستم‌پور تصریح کرد: بررسی‌های بیشتر روی این موضوع همچنان در جریان است و مدیریت این مجتمع نیز هفته گذشته خواستار صدور مجوز برای هدایت آب شده است.
آرش شهابی عضو شورای شهر مهاباد نیز در این رابطه اظهار کرد: ساماندهی کهریز و قنات‌های داخل شهر در دستور کار مجموعه شورا و شهرداری است و امیدواریم سایر مسوولان و ادارات شهرستان نیز در این طرح همکاری لازم را داشته باشند.
 
*تعداد پرونده‌های حقوقی شهرداری مهاباد اعلام شد*
در چند سال گذشته تعداد پرونده‌های حقوقی شهرداری مهاباد همواره در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و سهل انگاری در رابطه با یکی از زمین‌های با ارزش شهرداری جنجال برانگیز شده است.
بابک رستم‌پور شهردار مهاباد در نشست با خبرنگاران مهاباد در این رابطه اظهار کرد: با تغییراتی که در واحد حقوقی شهرداری به‌وجود آمده شاهد عملکرد قابل قبولی در رابطه با پرونده‌های حقوقی هستیم.
وی افزود: رویکرد شهرداری پیشگیری از تعدد پرونده و ارجاع آنها به دادگاه بوده، علاوه بر پرونده زمین ورزشی شهرداری، پرونده‌های کلان دیگری هم در دادگاه در جریان است که بصورت جدی پیگیری می‌شود.
رستم‌پور تصریح کرد: بیشترین تعدد پرونده حقوقی شهرداری مربوط به کمیسیون ماده 100 است و مجموع پرونده‌های حقوقی به 790 فقره رسیده است.
وی با بیان اینکه از این تعداد حدودا 100 پرونده بصورت جریانی است، اضافه کرد: در 18 ماه گذشته در بیش از 90 درصد پرونده‌های حقوقی در دادگاه، رأی صادر شده به نفع شهرداری مهاباد بوده، لذا عملکرد واحد حقوقی را می‌توان مطلوب ارزیابی کرد.
 
*آخرین وضعیت پروژه های سرمایه گذاری شهرداری مهاباد اعلام شد*
بابک رستم پور شهردار مهاباد آخرین وضعیت 3 پروژه سرمایه‌گذاری شهر مهاباد شامل مجتمع ساحلی(سورچی)، سیدنظام و پارکینگ طبقاتی تاناکورای شهر مهاباد را اعلام کرد و گفت: پرونده مجتمع سورچی درحال تعیین تکلیف است و قیمت‌های سرقفلی واحدهای تجاری مجددا کارشناسی شده است.
وی افزود: در رابطه با پرونده مجتمع تجاری سیدنظام نیز چندین بار از سرمایه‌گذار برای تعیین تکلیف وضعیت پروژه دعوت شده، اما حضور نیافته و احتمالا موضوع در مراجع قضایی پیگیری شود.
رستم‌پور تصریح کرد: عملیات احداث پروژه پارکینگ طبقاتی تاناکورای مهاباد علی‌رغم برخی اختلافات در قرارداد، در حال اجرا و انجام است و روند احداث آن متوقف نشده است.
 
*کمربندی پشت قلا(داشامجید) مهاباد تا 2 هفته دیگر آسفالت می‌شود*
بعد از چند سال بلاتکلیفی پروژه کمربندی اتصال زمین‌های شهرداری به چهارراه مولوی شهر مهاباد، امید خضری رییس شورای شهر مهاباد از آسفالت کمربندی پشت قلا(داشامجید) و تکمیل این پروژه خبر داد.
خضری در نشست با اصحاب رسانه گفت: تکمیل پروژه‌های کمربندی شهر مهاباد به منظور ترافیک زدایی از بخش مرکزی شهر در دستور کار قرار دارد و تا 2 هفته دیگر پروژه کمربندی داشامجید آسفالت می‌شود.
وی افزود: تکمیل سایر پروژه‌های عمرانی دیگر نیز در سایر نقاط شهر در دستور کار قرار دارد و از هفته‌های گذشته تکمیل یکی از پروژه های نیمه کاره این شهر بصورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
بابک رستم‌پور شهردار مهاباد نیز در این جلسه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص علت تأخیر در تغییر جهت برخی خیابان‌های شهر مهاباد اظهار کرد: هرگونه تغییر جهت خیابان و یا پیاده سازی یک طرح ترافیکی نیازمند تایید شورای ترافیک شهرستان است و در طول یکماه گذشته علی‌رغم درخواست شهرداری، جلسه شورای ترافیک تشکیل نشده است.
وی افزود: مشاوین ترافیک درحال انجام مطالعات و تکمیل آن هستند و چندین طرح برای رفع گره‌های ترافیکی تدوین شده که نیازمند تایید شورای ترافیک است.



ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد